Pomoc dla Ukrainy. Darmowe przejazdy dla uchodźców do 30 czerwca

Pomoc dla Ukrainy. Darmowe przejazdy dla uchodźców do 30 czerwca
Fot. depositphotos.com
PAP/ kb

Od piątku, 1 lipca uchodźcy z Ukrainy będą musieli płacić za podróże pociągami Kolei Mazowieckich. Ostatnim dniem darmowych przejazdów będzie czwartek, 30 czerwca.

Koleje Mazowieckie poinformowały, że nieodpłatne przejazdy dla uchodźców z Ukrainy w pociągach KM, z wyjątkiem pociągów "Słoneczny" i "Słoneczny – BIS", a także w autobusach uruchamianych na odcinku Stacja Modlin – Lotnisko Modlin, obowiązują do 30 czerwca 2022 włącznie.

Darmowa komunikacja dla Ukraińców w pociągach KM do 30 czerwca

W związku z tym, od 1 lipca 2022 r. przejazdy dla wszystkich obywateli tego kraju będą odpłatne i odbywać się będą na ogólnych zasadach, tj. zgodnie z postanowieniem Taryfy przewozowej KM oraz Regulaminu odprawy oraz przewozu osób, rzeczy i zwierząt przez Koleje Mazowieckie.

Od 24 lutego funkcjonariusze Straży Granicznej odprawili na przejściach granicznych na kierunku z Ukrainy do Polski 4,408 mln osób - poinformowała w środę Straż Graniczna. Ostatniej doby do naszego kraju z Ukrainy przyjechało 21,4 tys. osób.

24 lutego 2022 roku Rosja zaatakowała Ukrainę. Środa jest 126. dniem wojny.

Źródło: PAP / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Pan stworzył nas wolnymi – i dzięki temu zdolnymi do miłości

Cudowność działania Boga w naszym życiu nie polega „jedynie” na tym, że czyni nas On wolnymi (zewnętrznie, wewnętrznie); chodzi o to, że czyni nas...

Skomentuj artykuł

Pomoc dla Ukrainy. Darmowe przejazdy dla uchodźców do 30 czerwca
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.