Pomyłka banku: 130 mln funtów przelano na 75 tys. różnych kont

Pomyłka banku: 130 mln funtów przelano na 75 tys. różnych kont
fot. Philip Veater / Unsplash
PAP / pk

Pieniądze trafiły także do konkurencyjnych banków i dlatego Santander może mieć problemy z odzyskaniem środków - podała w czwartek telewizja BBC. Bank wydał w tej sprawie oświadczenie.

"Przepraszamy, że z powodu problemu technicznego niektóre płatności od naszych klientów korporacyjnych zostały nieprawidłowo zduplikowane na kontach odbiorców" - podał w oświadczeniu bank, komentując zdarzenie, do którego doszło 25 grudnia. "Będziemy współpracować z wieloma bankami w całej Wielkiej Brytanii, by odzyskać te środki" - dodano.

W komunikacie stwierdzono, że niektórym osobom dwukrotnie wypłacono pieniądze z konta pracodawcy, chociaż druga płatność została sfinansowana przez Santander.

Pomyłka, która "zrujnowała" święta

W rozmowie z telewizją BBC anonimowy pracownik firmy będącej klientem banku przyznał, że pomyłka zepsuła mu święta Bożego Narodzenia. "Myślałem, że błędnie wypłaciłem setki tysięcy funtów, to naprawdę zrujnowało mi święta" - powiedział.

Santander podkreślił, że zaczął już rozmawiać z konkurencyjnymi bankami, do których - zdaniem brytyjskiego dziennika "The Times" - należą Barclays, HSBC, NatWest, Co-operative Bank i Virgin Money. Podano, że banki te "spróbują odzyskać środki od swoich klientów". Nie jest jednak jasne, jak zareagują, gdy okaże się, że ich klienci już wydali przelane środki. Santander zapewnił, że może skontaktować się z ludźmi bezpośrednio, by odzyskać pieniądze.

 

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Pomyłka banku: 130 mln funtów przelano na 75 tys. różnych kont
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.