Portugalia: stan klęski w związku z pandemią wydłużony do 8 sierpnia

Portugalia: stan klęski w związku z pandemią wydłużony do 8 sierpnia
(fot. unsplash.com)
3 miesiące temu
PAP / jb

Rząd Portugalii zatwierdził w czwartek wydłużenie stanu klęski w związku z pandemią Covid-19. Socjalistyczny gabinet Antonia Costy wyjaśnił konieczność utrzymania restrykcji sanitarnych wysoką liczbą zakażeń w całym kraju.

 

Ministerstwo zdrowia podało, że według wirusologów szczyt czwartej fali koronawirusa notowany jest obecnie w regionie Lizbony i Doliny Tagu, a także na położonym na Atlantyku archipelagu Azorów.

W czwartek resort oszacował łączną liczbę nowych zakażeń podczas ostatniej doby na 3622, a zgonów na 16. W sumie służby medyczne Portugalii potwierdziły już 943,2 tys. infekcji koronawirusem, a także 17,2 tys. zgonów.

Wieczorem blisko połowa portugalskich powiatów znajdowała się w sytuacji wysokiego lub bardzo wysokiego zagrożenia epidemicznego.

Tymczasem, jak podał resort zdrowia, do czwartku w 10-milionowej Portugalii zaszczepiono w pełni ponad połowę populacji.

Ministerstwo sprecyzowało, że w całym kraju wykorzystano już 11 mln dawek preparatów przeciwko koronawirusowi, a wśród obywateli powyżej 65. roku życia odsetek w pełni zaszczepionych osób wynosi 99 proc.

Źródło: PAP / jb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Franz Jalics SJ
31,43 zł
44,90 zł

To właśnie uważność ostatecznie prowadzi do Boga. Kontemplacja jest oglądaniem. W życiu wiecznym nie będziemy o Bogu rozmyślać, ale Go oglądać. Nie będziemy także zajmować się Bogiem w zewnętrznej aktywności, tylko oglądać Go i miłować....

Skomentuj artykuł

Portugalia: stan klęski w związku z pandemią wydłużony do 8 sierpnia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.