Prawie w całym kraju przelotne opady deszczu, wiatr najsilniej powieje na południu

Prawie w całym kraju przelotne opady deszczu, wiatr najsilniej powieje na południu
Zdjęcie ilustracyjne (Fot. pl.depositphotos.com)
PAP/dm

Środowe popołudnie z przelotnymi opadami deszczu, a na południu kraju deszczu ze śniegiem. Wszędzie dodatnie temperatury, najcieplej będzie na Opolszczyźnie oraz Dolnym Śląsku. Wiatr najsilniej powieje na południu - przekazał PAP Michał Kowalczuk z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

W środę po południu zachmurzenie duże prawie w całym kraju i na przeważającym obszarze przelotne opady deszczu. Tylko na północy możliwe większe przejaśnienia. Na południu spadnie deszcz ze śniegiem.

Temperatura maksymalna wyniesie od 3 st. C nad morzem oraz na Suwalszczyźnie, około 5 st. C w centrum kraju, najcieplej będzie na Opolszczyźnie oraz Dolnym Śląsku - do 10 st. C.

Wiatr słaby i umiarkowany, choć początkowo na południu porywy osiągną prędkość około 70 km/h. Na pozostałym obszarze kraju do około 55 km/h. Powieje z zachodu i północnego zachodu.

DEON.PL POLECA

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Przelotne opady śniegu oraz deszczu ze śniegiem wystąpią głównie we wschodniej połowie kraju. Nad morzem również należy się spodziewać przelotnych opadów deszczu ze śniegiem.

Temperatura minimalna wyniesie od minus 5 st. C na Suwalszczyźnie, około minus 2 st. C w centrum, najcieplej będzie na Podkarpaciu - około 1-2 st. C. Synoptycy przestrzegają, że tam gdzie temperatura spadnie poniżej zera, drogi i chodniki mogą być oblodzone.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, jedynie początkowo na wschodzie porywisty, powieje z zachodu.

PAP/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Ewa Dąbrowska

Wszystko, co musisz wiedzieć o diecie dr Ewy Dąbrowskiej

Od wydania najbardziej znanej książki dr Ewy Dąbrowskiej minęło ćwierć wieku. Teraz Autorka diety warzywno-owocowej wraca z nową publikacją, bogatsza o doświadczenia tysięcy pacjentów. Po raz...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Prawie w całym kraju przelotne opady deszczu, wiatr najsilniej powieje na południu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.