W tym tygodniu pogoda będzie skrajnie różna. Co nas czeka?

W tym tygodniu pogoda będzie skrajnie różna. Co nas czeka?
Fot. depositphotos.com
PAP / tk

Według prognoz meteorologów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, na początku jesieni możemy spodziewać się wysokich temperatur i braku opadów deszczu. Ochłodzenie i deszcze mają za to nadejść pod koniec tego tygodnia.

Jaka pogoda w tym tygodniu?

W poniedziałek na południu wraz z upływem dnia będzie coraz więcej słońca. Odwrotna sytuacja będzie na północy i w centrum, gdzie zachmurzenie będzie wzrastać.

Temperatura maksymalna wyniesie od 19 do 23 st. C, chłodniej będzie w rejonach podgórskich - tam od 16 do 19 st. C.

Od wtorku do czwartku pogodnie, dużo słońca i bardzo ciepło z temperaturami nawet do 27 st. C. Chłodniej będzie tylko w rejonach górskich i na wybrzeżu, maksymalnie 23 st. C. Przez cały czas wiać będzie słaby i umiarkowany wiatr.

Ochłodzenie pod koniec tygodnia

W piątek pogoda zacznie się zmieniać. Od północnego zachodu, wraz ze zbliżającym się chłodnym frontem atmosferycznym, zachmurzenie będzie wzrastać do dużego i na północy, zachodzie oraz w centrum pojawią się przelotne opady deszczu.

Jako pierwsi ochłodzenie odczują mieszkańcy Pomorza, gdzie temperatura osiągnie maksymalnie 19-20 st. C. Na pozostałym obszarze kraju będzie jeszcze ciepło do 22-25 st. C. Na wybrzeżu i miejscami na południu trzeba się liczyć z porywistym wiatrem.

W sobotę i w niedzielę już wyraźnie chłodniej w całym kraju. Dodatkowo w sobotę miejscami mogą wystąpić przelotne deszcze. Temperatura maksymalna od 16 do 20 st. C, w rejonach podgórskich nieco chłodniej. Wiatr słaby i umiarkowany, lokalnie porywisty.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jan Świtała

Krew, łzy i czarny humor. Codzienność ratownika medycznego

Podrzucane przed urlopem na oddział babcie, zalany imprezowicz z własną ręką pod pachą i pocięte łby kiboli do zszycia. O tej rzeczywistości politycy wolą nie wspominać, ale...

Skomentuj artykuł

W tym tygodniu pogoda będzie skrajnie różna. Co nas czeka?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.