W Beskidach świetne warunki. "Wymarzona pogoda na wycieczkę"

W Beskidach świetne warunki. "Wymarzona pogoda na wycieczkę"
Beskidy. Fot. Depositphotos.com
PAP / mł

Bardzo dobre warunki są na szlakach turystycznych w Beskidach. W środę rano było słonecznie, a widoczność - wyborna. Ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR poinformowali, że to wymarzona pogoda na wycieczkę.

"Warunki na szlakach są wyjątkowo dobre. Pogoda jest piękna. Od rana było słonecznie. Może szlaki jeszcze nie przeschły w pełni, ale zachęcamy do górskich spacerów. Poranek był dość rześki. W dolinach było chłodniej – w Szczyrku temperatura wynosiła 11 stopni. Wyżej było cieplej: 13 stopni. Widoczność - bardzo dobra" - podali w środę ratownicy GOPR ze stacji w Szczyrku. W Beskidach czynne są koleje linowe.

Turyści, która wybiorą się na szlak, muszą się odpowiednio przygotować. Niezbędny jest zapas płynów. Należy je spożywać nie wtedy, gdy chce się nam pić, ale sukcesywnie, po łyku, by nie doszło do odwodnienia. Należy mieć przy sobie nieprzemakalną kurtkę. Szczególnie ważne jest obuwie. Turyści powinni mieć przy sobie naładowany telefon komórkowy z aplikacją "Ratunek" i powerbank. Na smartfonach warto zainstalować aplikacje z prognozami pogody i radarami burzowymi.

W przypadku nadejścia burzy trzeba zejść z otwartej przestrzeni. Nie wolno chronić się pod drzewem z uwagi na spadające konary. Nie należy też stawać w pobliżu skał, po których spływa woda, gdyż może dojść do porażenia.

DEON.PL POLECA


W razie wypadku można wezwać GOPR dzwoniąc pod bezpłatny numer telefonu alarmowego: 985 lub 601 100 300.

PAP / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Alain Durel

W swoich wcześniejszych publikacjach Alain Durel opisywał życie codzienne mnichów i piękno góry Athos. Próbował wydobywać tajniki modlitwy serca. W książce Mądrość mnichów z góry Athos wprowadza te nauki w życie, zaczynając od zamilknięcia i...

Skomentuj artykuł

W Beskidach świetne warunki. "Wymarzona pogoda na wycieczkę"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.