Premier Słowacji wciąż przebywa w szpitalu. Jest nowy komunikat ws. stanu jego zdrowia

Premier Słowacji wciąż przebywa w szpitalu. Jest nowy komunikat ws. stanu jego zdrowia
Fot. PAP/EPA/MARTIN DIVISEK
PAP / tk

Stan rannego w zamachu premiera Słowacji Roberta Ficy jest stabilny; pacjent komunikuje się z otoczeniem, a parametry wskazujące na stan zapalny spadają - poinformował w poniedziałek w komunikacie szpital uniwersytecki w Bańskiej Bystrzycy.

W komunikacie dyrekcja szpitala podała, że rano zebrało się konsylium lekarskie oraz że szef rządu pozostaje pod opieką lekarzy ze szpitala w Bańskiej Bystrzycy. Odczytano to jako potwierdzenie wcześniejszych informacji, że stan rannego obecnie uniemożliwia jego ewentualny transport do Bratysławy.

O stanie zdrowia Ficy od poniedziałku mają informować już tylko lekarze ze szpitala w Bańskiej Bystrzycy. Codzienne konferencje prasowe wicepremiera i ministra obrony Roberta Kaliniaka w tej sprawie skończyły się w niedzielę.

Słowacki premier został postrzelony 15 maja w mieście Handlova, gdzie na wyjazdowym posiedzeniu zebrał się rząd. Do Ficy kilka strzałów oddał 71-letni Juraj C. Jego czyn został uznany za motywowany politycznie.

DEON.PL POLECA

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jan Świtała

Jak pomóc i nie z… zawalić

Ostra imprezka, niekoniecznie w Dąbrowie Górniczej, i kilka niebieskich tabletek, czyli wyzwanie ponad siły męskiego serduszka. Złamana noga, którą harcerze ustabilizowali, przywiązując babcię do ławki. Wesoły Grek na melanżu,...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Premier Słowacji wciąż przebywa w szpitalu. Jest nowy komunikat ws. stanu jego zdrowia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.