Proboszcz parafii w Jedlni: czekamy na wieści o siostrze zakonnej i jednej z wiernych, jej rodzina przeszukuje szpitale

Proboszcz parafii w Jedlni: czekamy na wieści o siostrze zakonnej i jednej z wiernych, jej rodzina przeszukuje szpitale
fot. PAP/EPA/IVAN AGNEZOVIC
PAP / pk

Parafia w Jedlni nadal nie ma potwierdzonych informacji o jednej z uczestniczek pielgrzymki do Medjugorje oraz o siostrze nazaretance, która pośredniczyła w organizacji wyjazdu - przekazał w niedzielę proboszcz parafii pw. św. Mikołaja w Jedlni ks. Janusz Smerda.

Z Jedlni na pielgrzymkę pojechały cztery parafianki i siostra nazaretanka pełniąca posługę w Kaplicy Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w Jedlni-Kolonii.

DEON.PL POLECA
- Mamy potwierdzoną informację, że trzy osoby przeżyły wypadek. Z różnymi obrażeniami ciała przebywają w szpitalu. Stan jednej z tych osób jest ciężki, ale stabilny - przekazał PAP ks. Smerda.

Rodzina czwartej z parafianek jest w Chorwacji i szuka krewnej

Powiedział, że prawdopodobnie wypadek przeżyła też czwarta z parafianek. - Jej mąż i syn, którzy są już na miejscu w Chorwacji, widzieli zdjęcie kobiety; jest podłączona do respiratora. W szpitalu, w którym miała rzekomo przebywać, nie znaleźli jej jednak, teraz szukają jej w innych lecznicach - wyjaśnił.

DEON.PL POLECA

Ks. Smerda nadal nic nie wie o losie siostry zakonnej, która pośredniczyła w organizacji wyjazdu do Medjugorje.

12 osób zginęło, a 32 zostały ranne w wypadku polskiego autokaru, do którego doszło w sobotę nad ranem na autostradzie A4 na północ od stolicy Chorwacji Zagrzebia. Wszystkie ofiary wypadku to polscy obywatele, którzy pielgrzymowali do Medjugorje.

Do wypadku doszło ok. godz. 5.40 na autostradzie A4, w położonym na północ od Zagrzebia regionie varażdińskim, między miejscowościami Jarek Bisaszki i Podvorec. Jadący w kierunku Zagrzebia autobus zjechał z drogi i wpadł do rowu przy autostradzie - przekazała policja.

Spośród 32 osób rannych, które przewiezione zostały do pięciu chorwackich szpitali, cztery osoby powróciły w nocy z soboty na niedzielę do kraju samolotem wraz z rządową delegacją, z ministrem Adamem Niedzielskim na czele.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Praca zbiorowa
Nikt z nas nie jest wolny od cierpienia i śmierci. Czy musimy pozostawać bezradni wobec ograniczeń, jakie niesie ze sobą ludzka egzystencja? Czy jest w ogóle coś takiego jak właściwe rozumienie i przeżywanie ludzkiego cierpienia?...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Proboszcz parafii w Jedlni: czekamy na wieści o siostrze zakonnej i jednej z wiernych, jej rodzina przeszukuje szpitale
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.