Próby nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej - SG podała dane

Próby nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej - SG podała dane
Fot. depositphotos.com
PAP/kh

54 cudzoziemców próbowało w niedzielę przedostać się z Białorusi do Polski - podała w poniedziałek rano Straż Graniczna. Zatrzymano też kolejnego kuriera przewożącego osoby, które nielegalnie przekroczyły granicę.

Jak podała na Twitterze SG, wśród osób, które w niedzielę próbowały przekroczyć granicę była blisko 20-osobowa grupa, która podchodziła pod barierę, ale wycofała się na Białoruś.

Straż Graniczna zatrzymała też kolejnego kuriera przewożącego osoby, które nielegalnie przekroczyły granicę. Ukrainiec przyjechał odebrać pięciu Syryjczyków.

Od początku roku zatrzymano 250 osób za pomoc i organizowanie nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusią.

Od lipca liczba prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusią dochodzi już do 5 tys. Od września SG obserwuje stały wzrost tej liczby.

W Podlaskiem od 1 lipca obowiązuje - wydany przez wojewodę - zakaz zbliżania się do granicy polsko-białoruskiej na odległość mniejszą niż 200 metrów. Z wnioskiem o jego wprowadzenie wystąpił komendant Podlaskiego Oddziału SG. Zakaz obowiązuje do końca listopada w całym województwie, z wyjątkiem odcinków granicy przebiegających na rzekach.

Decyzja ma związek z trwającymi pracami przy budowie zabezpieczeń elektronicznych. Pierwsze kilometry zabezpieczeń mają być uruchomione prawdopodobnie w październiku. Natomiast pełne uruchomienie systemu planowane jest na koniec roku.

PAP/kh

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Krzysztof Biel SJ
W ostatnim dziesięcioleciu wielokrotnie podejmowano próbę wyjaśnienia etiologii przestępczości nieletnich w Polsce. Szczególna uwaga badaczy skierowana była jednak prawie wyłącznie na chłopców. O przestępczych dziewczętach pisano sporadycznie, a w badaniach koncentrowano się na identyfikowaniu pojedynczych...

Skomentuj artykuł

Próby nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej - SG podała dane
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.