Przed nami długi weekend. Sprawdź, jaka będzie pogoda

Przed nami długi weekend. Sprawdź, jaka będzie pogoda
(Fot. pl.depositphotos.com)
PAP/Interia/dm

Przed nami długi czerwcowy weekend. Początek miesiąca zapowiada się słonecznie. Na termometrach zobaczymy w niektórych częściach kraju powyżej 20 stopni. Miejscami dostrzegane będą niewielkie zachmurzenia i przelotne opady deszczu. 

W czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Miejscami na wschodzie i północy oraz na Przedgórzu Sudeckim możliwe słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 18 stopni na południowym wschodzie do 24 stopni na zachodzie, w rejonach podgórskich Karpat oraz nad Zatoką Gdańską od 16 do 18 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich.

W nocy zachmurzenie małe lub umiarkowane, miejscami bezchmurnie. Temperatura minimalna od 8 do 12 stopni, w dolinach górskich od 3 do 7 stopni. Wiatr przeważnie słaby, zmienny.

W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, przejściowo duże, zwłaszcza na wschodzie i północy kraju. Na zachodzie i południowym zachodzie, z wyjątkiem Sudetów, bez opadów. W pozostałej części kraju przelotne opady deszczu, na wschodzie Pomorza, Kujawach i Mazurach możliwe słabe burze.

Temperatury w piątek to maksymalnie 22–23 stopnie na wschodzie, 21 na Podkarpaciu, w centrum ok. 22 i na zachodzie 24–25 stopni. Na Podhalu i w górach temperatura trochę niższa. 

W sobotę ładna pogoda utrzyma się. Trochę więcej chmur na południowym wschodzie i tutaj taż spodziewane są przelotne opady deszczu. Deszcz może spaść na Przedgórzu Sudeckim i w Sudetach. Znów będą to opady przelotne i krótkotrwale.

W całym kraju temperatura ok. 20 stopni. 21- 22 na wschodzie do 24–25 na zachodzie. Na samym wybrzeżu i Podhalu nieznacznie chłodniej, czyli ok. 18–19 stopni.

W niedzielę będzie również dużo słońca, zwłaszcza rano. Po południu więcej chmur - głównie w centrum i na wschodzie i południowym-wschodzie. Mogą też wystąpić przelotne opady deszczu. 

Będzie dość ciepło: 22-23 stopie na wschodzie, w centrum ok. 22 - 24 i na zachodzie nawet do 26 stopni. Najzimniej będzie w Gdańsku - tylko 18 stopni, a najcieplej w Szczecinie - 25.

PAP/Interia/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gary Jansen

Zmiana jest możliwa

Bywamy mistrzami wielkich, szlachetnych postanowień, choć zwykle trudno nam je w pełni zrealizować. Co zrobić, żeby ukształtować życie tak, aby czerpać z niego jak najwięcej radości? Warto zacząć od małych kroków –...

Skomentuj artykuł

Przed nami długi weekend. Sprawdź, jaka będzie pogoda
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.