Przerażające upały we Włoszech. Antycyklon przyniesie temperatury do 48 stopni

Przerażające upały we Włoszech. Antycyklon przyniesie temperatury do 48 stopni
Fot. PAP/EPA/CLAUDIO PERI
PAP / tk

Nad Włochy nadszedł nowy antycyklon, który w tych dniach przyniesie na południu kraju temperatury od 45 stopni w Apulii do 48 stopni na Sardynii. Kolejną falę gorąca meteorolodzy nazwali Charon bis.

Upały nie do zniesienia

Upał ten podniesie też znacznie temperaturę mórz, co jest bardzo poważnym problem - wyjaśniają eksperci we włoskich mediach.

Jak podkreślają, pod koniec lipca temperatura wody w morzu ma wzrosnąć do 32 stopni i będzie wyższa nawet niż na Karaibach. Pod tym względem - dodają - obecne lato będzie gorsze od poprzedniego i bardziej niż kiedykolwiek można przekonać się obecnie, że zmiany w wyniku globalnego ocieplenia sprawiają, że we Włoszech klimat staje się coraz bardziej tropikalny.

Meteorolodzy zaznaczają, że po każdej fazie kolejnego antycyklonu afrykańskiego z temperaturami 40-48 stopni nadchodzą gwałtowne burze z gradobiciem. W minionych dniach wywołały one znaczne straty w regionach Wenecja Euganejska, Lombardia i Emilia-Romania.

DEON.PL POLECA

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
św. Ignacy Loyola

Zobacz wszystko na nowo w Chrystusie

Opowieść Pielgrzyma to nie tylko poruszająca historia życia i nawrócenia św. Ignacego Loyoli. To przede wszystkim świadectwo człowieka, dla którego najważniejszą rzeczą było schronić się i nieustannie trwać w...

Skomentuj artykuł

Przerażające upały we Włoszech. Antycyklon przyniesie temperatury do 48 stopni
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.