Rzecznik IMGW: Wymarzona pogoda na weekend, chociaż temperatura mogłaby być ciut wyższa

Rzecznik IMGW: Wymarzona pogoda na weekend, chociaż temperatura mogłaby być ciut wyższa
fot. Depositphotos
PAP / pk

Piątek będzie ostatnim deszczowym dniem w tym tygodniu. Na południowym wschodzie wystąpią przelotne deszcze, natomiast weekend zapowiada się słoneczny z temperaturą do 20 stopni - poinformował rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski.

Piątek będzie pochmurny w całym kraju. Najchłodniej na Wybrzeżu, zaledwie od 13-15 stopni. W pozostałej części kraju od 19-20 stopni. Na krańcach wschodnich jeszcze 22 stopnie. Front atmosferyczny, który od kilku dni wędruje z zachodu na wschód będzie jeszcze aktywny na Podkarpaciu oraz na Lubelszczyźnie.

- Tam przelotne opady deszczu, ale i burze będą się pojawiały, podczas których może spaść do 30 litrów wody na metr kwadratowy. Porywy wiatru nie powinny przekraczać 70 km/h - powiedział PAP Grzegorz Walijewski, rzecznik Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Może także pojawić się grad do 2 cm średnicy.

W nocy z piątku na sobotę będzie jeszcze chłodno i deszczowo. - Temperatura wyniesie od 3-6 stopni, nieco cieplej będzie na Lubelszczyźnie oraz Podkarpaciu, bo tam końcówka tego frontu będzie, więc więcej chmur i około 9-10 stopni - zaznaczył rzecznik.

DEON.PL POLECA

Sobota i niedziela pogodowo będą wyglądać tak samo - słonecznie i ciepło. Temperatura w całej Polsce od 17-22 stopni. - Wymarzona pogoda na weekend, bez niebezpiecznych wiatrów - ocenił Walijewski. - Chociaż temperatura mogłaby być ciut wyższa, jak się spodziewamy po końcówce maja - dodał.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Roman Groszewski SJ

Nie bój się, jesteś wolny

Pragniemy szczęścia i poczucia, że przeżywamy swoje życie w pełni. Żeby to osiągnąć, wyznaczamy sobie różne cele, planujemy, podejmujemy decyzje. Tym wszystkim działaniom bardzo często towarzyszy jednak lęk.

Jak przestać...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Rzecznik IMGW: Wymarzona pogoda na weekend, chociaż temperatura mogłaby być ciut wyższa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.