Pogoda na weekend. Dobra sytuacja w Bieszczadach i w Beskidach

Pogoda na weekend. Dobra sytuacja w Bieszczadach i w Beskidach
Fot. depositphotos.com
PAP/ kb

W Bieszczadach i Beskidzie Niskim są dobre warunki do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej. Nadal obserwujemy spory ruch turystyczny – powiedział w sobotę PAP ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Paweł Szopa. Poprawiły się także warunki na szlakach turystycznych w Beskidzkich m.in w Szczyrku.

Jak zaznaczył, "rano w Cisnej i Ustrzykach Górnych termometry pokazywały 3-5 stopni Celsjusza".

Pogoda w Bieszczadach

"W ciągu dnia temperatura powietrza może wzrosnąć. Wszędzie jest bezwietrznie. Panuje dobra widoczność" - zauważył ratownik dyżurny.

Szopa przypomniał, że w związku ze znacznie krótszym dniem, wycieczki należy rozpoczynać wcześniej.

DEON.PL POLECA

"Jest już październik i zmrok zapada znacznie wcześniej niż w lecie. Ten fakt musimy brać pod uwagę przy planowaniu wycieczek" - podkreślił.

W ocenie GOPR, na bieszczadzkich szlakach nadal obserwowany jest spory ruch. W ciągu ostatniej doby ratownicy górscy interweniowali dwukrotnie. Pomagali poszkodowanym m.in. na Połoninie Caryńskiej oraz w masywie Wielkiej Rawki.

Idący w góry turyści zawsze powinni mieć naładowany telefon komórkowy z aplikacją "Ratunek" oraz latarkę.

Pogoda w Beskidach

„Temperatury w sobotę rano w stacjach w górach utrzymywały się między 1 a 2 st. C. W Szczyrku było 6 st. Nie padał deszcz. Śnieg wszędzie stopniał. Na szlakach nie występują oblodzenia. Widoczność jest dobra. Zachmurzenie w sobotę rano było spore” – powiedział goprowiec.

Turyści, którzy wybiorą się na szlaki muszą pamiętać o odpowiednim obuwiu, ciepłym odzieniu, zwłaszcza nieprzemakalnej kurtce, i o kijkach, które pomogą zachować równowagę. Obowiązkowo trzeba mieć przy sobie naładowany telefon komórkowy z aplikacją „Ratunek”. Planując wycieczkę należy pamiętać, że zmrok zapada już dość szybko.

GOPR w razie wypadku można wezwać pod bezpłatnym numerem telefonu alarmowego: 985 lub 601 100 300.

Źródło: PAP / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Małe TGD

Debiutancka płyta najmłodszego pokolenia TGD

Małe TGD to dziecięcy zespół wykonujący muzykę pop. Chór TGD, działający od 35 lat, doczekał się nowego pokolenia wokalistów. Od czterech lat działa Szkółka TGD, a zespół jest jej reprezentacją....

Skomentuj artykuł

Pogoda na weekend. Dobra sytuacja w Bieszczadach i w Beskidach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.