Jaka będzie pogoda w weekend?

Jaka będzie pogoda w weekend?
Fot. depositphotos.com
PAP / tk

IMGW prognozuje, że nadchodzący weekend będzie przeważnie zachmurzony i pochmurny, szczególnie we wschodniej części kraju. Jedynie na zachodzie deszcz będzie przelotny i pojawi się sporo przejaśnień.

W sobotę Polska znajdzie się w zasięgu niżu znad Ukrainy. Z północy na południe przemieszczał się będzie front, za którym napływać będzie chłodniejsze powietrze polarne morskie. Ciśnienie będzie powoli rosło.

W województwie zachodniopomorskim i pomorskim w sobotę zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami na zachodzie. Przelotne opady deszczu, miejscami o natężeniu umiarkowanym. Temperatura maksymalna od 12 st. C na wschodzie do 17 st. C na zachodzie regionu. Wiatr słaby i umiarkowany, w strefie brzegowej okresami dość silny i porywisty, w porywach do 55 km/h, północno-wschodni.

Na Warmii i Mazurach oraz na Podlasiu zachmurzenie duże. Opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Wysokość opadów do 15 mm. Temperatura maksymalna od 8 st. C na wschodzie do 13 st. C na zachodzie. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-wschodni.

DEON.PL POLECA

Również w województwach wielkopolskim, lubuskim i kujawsko-pomorskim zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami na zachodzie regionu. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 14 st. C do 18 st. C, na Kujawach od 9 st. C do 14 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-wschodni.

W województwie mazowieckim, łódzkim i lubelskim zachmurzenie także będzie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 10 st. C na wschodzie do 15 st. C na zachodzie regionu. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i północny.

W województwie dolnośląskim, opolskim i śląskim zachmurzenie duże, okresami opady deszczu. Prognozowana suma opadów miejscami do 15 mm. Temperatura maksymalna od 14 st. C do 16 st. C, w rejonach podgórskich od 13 st. C do 15 st. C, w szczytowych partiach Sudetów od 3 st. C do 6 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zachodni skręcający po południu na północny.

W Małopolsce, na Ziemi Kieleckiej i Podkarpaciu zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu, na szczytach Tatr również deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 14 st. C do 16 st. C, w rejonach podgórskich od 13 st. C do 15 st. C, na szczytach Tatr około 3 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni.

Źródło: PAP / tk

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marcin Zieliński, ks. Krzysztof Porosło, Dawid Gospodarek

Zobacz, jak Duch Święty łączy Kościół 

Jeden z nich rozpala ludzkie serca podczas charyzmatycznych modlitw o uzdrowienie, drugi wiarę i Ewangelię głosi podkreślając wagę dogmatów i liturgii. Obaj chcą pokazać, że ogień i woda...

Skomentuj artykuł

Jaka będzie pogoda w weekend?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.