Potrącił policjanta będąc pod wpływem dopalaczy. Odpowie za usiłowanie zabójstwa

Potrącił policjanta będąc pod wpływem dopalaczy. Odpowie za usiłowanie zabójstwa
Fot. Ilya Andriyanov / depositphotos.com
1 miesiąc temu
PAP / tk

34-letni Szymon J. odpowie przed sądem na cztery zarzuty, w tym usiłowanie zabójstwa. Mężczyzna prowadząc samochód nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i potrącił policjanta. Był pod wpływem dopalaczy. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Szymon J. usłyszał cztery zarzuty, z których najcięższy dotyczy najechania na policjanta ze znaczną prędkością.

- W naszej ocenie jest to usiłowanie zabójstwa i czynna napaść, w wyniku której funkcjonariusz doznał szeregu obrażeń ciała – powiedziała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie prok. Agnieszka Kępka.

Potrącony policjant trafił do szpitala. Lekarze stwierdzili u niego liczne złamania, w tym łuku jarzmowego, żeber, wyrostka poprzecznego kręgu, obu kości łonowych i kości krzyżowej.

- Pomimo wielokrotnego wydania przez funkcjonariuszy poruszających się pojazdami służbowymi sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie wykonywał poleceń zatrzymania się, nie zatrzymał się i kontynuował jazdę – powiedziała Kępka.

Potrącił policjanta, lecz nic nie pamięta

Jak poinformowała prokurator, w trakcie przesłuchania Szymon J. nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. - Składał wyjaśnienia. Stwierdził, że momentu zdarzenia nie pamięta – stwierdziła Kępka.

Zarzuty usłyszał także Damian G., który był pasażerem volkswagena kierowanego przez Szymona J. - Wspólnie i w porozumieniu z Szymonem J. dopuścił się czynnej napaści na funkcjonariuszy w ten sposób, że w trakcie pościgu prowadzonego przez funkcjonariuszy rzucił w kierunku radiowozu szklanymi butelkami i radiem samochodowym, utrudniając w ten sposób postępowanie – powiedziała Kępka.

W organizmie podejrzanych stwierdzono środki odurzające w postaci 3-CMC. Jak wyjaśnia prokurator, to dopalacz obecny na liście zabronionych środków.

Sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanych na trzy miesiące. Za czynną napaść na policjanta grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Za usiłowanie zabójstwa grozi nawet dożywocie.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Weronika K., Piotr Litka
13,97 zł
34,90 zł

Dla jednej z nich był kochankiem, dla drugiej ojcem.

To była zbrodnia, która wstrząsnęła całą Polską. Przez wiele lat bogatego prawnika Andrzeja G. uznawano za zaginionego. Dopiero policjanci z krakowskiego Archiwum X doprowadzili do aresztowania...

Skomentuj artykuł

Potrącił policjanta będąc pod wpływem dopalaczy. Odpowie za usiłowanie zabójstwa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.