Wypadek pod Zieloną Górą. Jedna ofiara śmiertelna, 23 osoby w szpitalu

Wypadek pod Zieloną Górą. Jedna ofiara śmiertelna, 23 osoby w szpitalu
(Fot. PAP/KW PSP Gorzów Wielkopolski)
PAP/dm

W wyniku wypadku autobusu i busa transportu medycznego na DK 32 zginęła jedna osoba, a 23 zostały przetransportowane do szpitali. W akcji ratowniczej brało udział siedem karetek, cztery śmigłowce LPR i 13 zastępów straży pożarnej. Z nieustalonej przyczyny autobus PKS-u jadący w kierunku Krosna Odrzańskiego zderzył się z jadącym w przeciwnym kierunku busem transportu medycznego.

Na miejscu pracują służby, ale można uznać, że zasadnicza cześć akcji ratowniczej dobiega końca. 23 osoby wymagające hospitalizacji zabrano do szpitali w Zielonej Górze, Nowej Soli, Żarach, Krośnie Odrzańskim i Poznaniu.

- W wypadku zginął kierowca busa. W najcięższym stanie jest kierowca autobusu, który był nieprzytomny. Pozostałe osoby były przytomne, a ich obrażenia nie powinny stanowić zagrożenia dla życia. Lekarze uznali jednak, że wymagają hospitalizacji. Naszymi działaniami dowodzi komendant lubuskiej straży pożarnej - powiedział oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP w Zielonej Górze Arkadiusz Kaniak.

Łącznie w wypadku brały udział 53 osoby. 52 jechały autobusem liniowym PKS-u, a jedna busem transportu medycznego. To właśnie kierowca drugiego z tych pojazdów poniósł śmierć.

W wyniku zderzenia pojazdów kabina busa została zmiażdżona. Z kolei w autobusie został poważnie uszkodzony przód pojazdu, który zjechał także na pobocze. Na szczęście nie przewrócił się na bok.

Bezpośrednio po wypadku został przeprowadzony triaż poszkodowanych, czyli podzielono ich na grupy – czerwoną, żółtą i zieloną, by jak najszybciej udzielić pomocy najciężej rannym.

Pasażerowie autobusu, którzy wymagali jedynie opatrzenia na miejscu lub nie doznali żadnych obrażeń zostaną odwiezieni do domów autobusem podstawionym przez zielonogórski magistrat.

Jak przekazała Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze, po zakończeniu działań ratowniczych do pracy przystąpią policjanci, którzy pod nadzorem prokuratora zajmą się ustaleniem dokładnych okoliczności i przyczyny tego wypadku.

W związku z wypadkiem droga krajowa n 32 może być zablokowana przez kilka godzin. Objazd został wytyczony przez miejscowości Radomia i Słone.

Do wypadku doszło w poniedziałek przed godz. 16 na 57. kilometrze DK 32, na obrzeżach Zielonej Góry. Z nieustalonej przyczyny autobus PKS-u jadący w kierunku Krosna Odrzańskiego zderzył się z jadącym w przeciwnym kierunku busem transportu medycznego.

PAP/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso
25,83 zł
36,90 zł

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Wypadek pod Zieloną Górą. Jedna ofiara śmiertelna, 23 osoby w szpitalu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.