Pogoda na weekend. Jak jest w Beskidach?

Pogoda na weekend. Jak jest w Beskidach?
Fot. depositphotos.com
PAP/ kb

W sobotę rano temperatura w Beskidach nie przekraczała 20 st., pogoda sprzyja wędrówkom po górach w weekend. Warunki na szlakach turystycznych są bardzo dobre – poinformowali ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR.

„W górach nie padało mocno, więc warunki na szlakach są bardzo dobre. Temperatura w sobotę rano była optymalna; nie przekraczała w dolinach 20 st. W wyższych partiach gór wynosiła ok. 10-12 st. W porównaniu z poprzednimi dniami mocno się ochłodziło. Jest przyjemnie. Widoczność jest bardzo dobra. Zachmurzenie umiarkowane” – podał ratownik dyżurny stacji GOPR w Szczyrku.

W sobotę raczej nie będzie padało, ale w plecaku powinna się znaleźć nieprzemakalna kurtka. Zawsze trzeba pamiętać o zapasie wody i nakryciu głowy. Ważne są solidne buty. Należy też zabrać ze sobą naładowany telefon komórkowy z aplikacją „Ratunek”.

W przypadku nadejścia burzy należy zejść z otwartej przestrzeni. Nikt nie powinien chronić się pod drzewem z uwagi na spadające konary. Nie wolno stawać w pobliżu skał, po których spływa woda, gdyż może dojść do porażenia.

W Beskidach funkcjonują koleje linowe.

GOPR w razie wypadku można wezwać pod bezpłatnym numerem telefonu alarmowego: 985 lub 601 100 300.

Źródło: PAP / kb

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Robert Macfarlane
39,90 zł

Dlaczego ludzie chodzą w góry? Macfarlane udziela o wiele bardziej erudycyjnej i zniuansowanej odpowiedzi od wyświechtanego "Bo są". Jest tu miejsce na szacunek, podziw i pożądanie, ale też lęk i przerażenie. Na bujanie w obłokach...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Pogoda na weekend. Jak jest w Beskidach?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.