Jaka będzie dziś pogoda w górach? Po południe możliwe burze

Jaka będzie dziś pogoda w górach? Po południe możliwe burze
Fot. Gorilla / depositphotos.com
1 miesiąc temu
PAP/mk

Dla osób spędzających sobotę w Beskidach zapowiada się ładny dzień. Trzeba jednak uważać, bo w górach pogoda się szybko zmienia - po południu może padać deszcz i zapowiadane są również burze.

Piękna pogoda w sobotę rano sprzyjała uprawianiu turystyki górskiej.

Na beskidzkich szlakach warunki są bardzo dobre. Po południu może jednak zagrzmieć i spaść deszcz – przestrzegł ratownik dyżurny Grupy Beskidzkiej GOPR ze stacji w Szczyrku.

"W sobotę rano wszędzie było powyżej 10 st. C, a miejscami nawet 21. Poranek był pogodny. Zachmurzenie było minimalne. Widoczność bardzo dobra. Pogoda sprzyja uprawianiu turystyki, ale synoptycy zapowiadają, że po południu mogą przyjść deszcze, które chwilami będą intensywne. Trzeba być przygotowanym na to. Rozsądek i rozwaga przy wychodzeniu w góry zawsze są mile widziane” – powiedział goprowiec.

W Beskidach działają koleje linowe.

Turyści, którzy wybiorą się na pieszą wycieczkę, muszą się odpowiednio ubrać. Szczególnie ważne jest obuwie. W plecaku powinna się znaleźć nieprzemakalna kurtka i zapas wody. Koniecznie trzeba mieć nakrycie głowy. Należy też zabrać ze sobą naładowany telefon komórkowy z aplikacją „Ratunek”.

Podczas burzy należy zejść z otwartej przestrzeni. Nikt nie powinien chronić się pod drzewem z uwagi na spadające konary. Nie wolno stawać w pobliżu skał, po których spływa woda, gdyż może dojść do porażenia.

GOPR w razie wypadku można wezwać pod bezpłatnym numerem telefonu alarmowego: 985 lub 601 100 300.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz Ponikło
20,96 zł
29,94 zł

Poruszająca książka o ostatnich latach życia ks. prof. Józefa Tischnera

Przez lata przekazywał nam mądrość ludzi gór, bo jak wiadomo greccy filozofowie to też górale. Niósł ciężkie brzemię nauczyciela solidarności. Pokazywał, jak myśleć według wartości...

Skomentuj artykuł

Jaka będzie dziś pogoda w górach? Po południe możliwe burze
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.