Przewodnik tatrzański: warunki w górach zmienne; po upałach przyszło ochłodzenie

Przewodnik tatrzański: warunki w górach zmienne; po upałach przyszło ochłodzenie
fot. Depositphotos
PAP / pk

Po słonecznym, lecz wyraźnie chłodniejszym poniedziałku, wtorek w Tatrach przywitał turystów bezchmurnym niebem, po południu zapowiadane są opady deszczu. Na najbliższy tydzień warunki turystyczne w górach będą zmienne - powiedział przewodnik i edukator Tatrzańskiego Parku Narodowego Tomasz Zając.

Kolejne dni również zapowiadają się słonecznie, ale popołudniami będzie przelotnie padał deszcz. "Temperatura wyraźnie spadnie i będzie się wahać w okolicy 10-15 stopni Celsjusza na szczytach na wysokości ok. 2000 m n.p.m. Najbliższe dni powinny być wymarzone do górskich wędrówek" - przekonuje Zając.

Na piątkowy poranek zapowiadane jest słońce, ale w okolicy południa prognozowane są burze.

Po ulewach szlaki mogą być mokre i śliskie

- Pamiętajmy że po ulewnych opadach, rano szlaki mogą być mokre i śliskie, a po dużych gradobiciach, jeszcze następnego dnia na szlaku może zalegać grad, który może być dodatkowym utrudnieniem podczas wędrowania. Pamiętajmy, że podczas burz, miejscowe opady mogą być bardzo intensywne, co stanowi dodatkowe niebezpieczeństwo, gdy poruszamy się formacjami wklęsłymi np. żlebami lub wąwozami - ostrzega przewodnik.

DEON.PL POLECA

W Tatrach panuje bardzo duży ruch turystyczny. Obecnie trwa remont szlaku na odcinku Szpiglasowa Przełęcz - Szpiglasowy Wierch. Żółty szlak jest zamknięty do odwołania, ale przejście przez samą Szpiglasową Przełęcz jest możliwe.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Roman Groszewski SJ

Z nich zaś największa jest miłość…
1 Kor 13,13

Pragniemy kochać i być kochani. Zależy nam na budowaniu dobrych relacji, opartych na wzajemnym zaufaniu i miłości. Jesteśmy do tego powołani, bo Bóg jest miłością: wcieloną,...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Przewodnik tatrzański: warunki w górach zmienne; po upałach przyszło ochłodzenie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.