Pszczyna. Śmierć kobiety. NFZ przedstawia wyniki kontroli

Pszczyna. Śmierć kobiety. NFZ przedstawia wyniki kontroli
Fot. depositphotos.com
PAP/ kb

- W szpitalu w Pszczynie doszło do nieodwracalnej w skutkach tragedii. Realizacja świadczeń pozostawiała wiele do życzenia zarówno po względem organizacyjnym, jak i postępowania medycznego – zaznaczył prezes NFZ Filip Nowak na konferencji prasowej poświęconej efektom kontroli NFZ w sprawie tragicznej śmierci ciężarnej pacjentki z Pszczyny.

Wyniki kontroli NFZ

"Niestety realizacja świadczeń pozostawiała wiele do życzenia zarówno w części organizacyjnej, jak i dokumentowania, a także niestety postępowania medycznego. Ze swojej strony możemy oczywiście ukarać tego świadczeniodawcę, ale nie zmienia to faktu, że jednak doszło do tragedii nieodwracalnej w skutkach" – powiedział w środę prezes NFZ.

Chodzi o sprawę 30-latki, która we wrześniu zmarła w szpitalu w Pszczynie. Była w 22. tygodniu ciąży, kiedy odeszły jej wody płodowe. U płodu już wcześniej stwierdzono wady rozwojowe. Kobieta zmarła w wyniku wstrząsu septycznego. Rodzina zmarłej stoi na stanowisku, że lekarze zbyt długo zwlekali z zakończeniem ciąży, co przyczyniło się do śmierci 30-latki. NFZ 2 listopada rozpoczął kontrolę w szpitalu w Pszczynie.

Źródło: PAP / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Włodzimierz Fijałkowski
10,00 zł

Książka dostarcza wielu informacji i odpowiedzi na pytania przyszłych rodziców na temat potrzeby opieki lekarskiej, zagrożeń ciąży, przebiegu samego porodu, także bólu z nim związanego. Została napisana spokojnym i budzącym zaufanie stylem, prostym językiem, a...

Skomentuj artykuł

Pszczyna. Śmierć kobiety. NFZ przedstawia wyniki kontroli
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.