Putin chce negocjować? Zełenski otrzymał takie sygnały z Zachodu

Putin chce negocjować? Zełenski otrzymał takie sygnały z Zachodu
Fot. PAP/EPA/MIKHAIL METZEL / SPUTNIK / KREMLIN POOL
PAP / tk

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział dziennikarzom, że otrzymywał sygnały od zachodnich partnerów Kijowa, iż Putin chce bezpośrednich rozmów. Zełenski dodał, że zaproponował publiczną formę negocjacji.

- Otrzymałem sygnały, że Putin chce bezpośrednich rozmów. (...) Zaproponowałem formę publiczną, dlatego, że Rosja prowadzi wojnę publicznie - powiedział Zełenski.

Prezydent powiedział także, że dla Ukrainy jest ważne, by Chiny nie wspierały otwarcie Rosji. Zapewnił, że Chiny "są zainteresowane przyszłością Ukrainy". Przyznał przy tym, że relacje Pekinu i Moskwy są "poważne" i że są one "w różnych formatach przyjaciółmi, partnerami".

Zełenski mówił też o zwiększeniu liczby żołnierzy rosyjskich na Białorusi. Uznał jednak, że społeczeństwo białoruskie nie chciałoby, by kraj ten rozpoczął ofensywę na Ukrainę i że dla Białorusi obecnie "nie ma to sensu".

DEON.PL POLECA

Zełenski potwierdził również, że spotkał się we wtorek z szefem CIA Williamem Burnsem.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Parafianowicz

Pierwszy reportaż z wojny w Ukrainie

„Operacja specjalna” miała skończyć się po trzech dniach – rozpadem ukraińskiego państwa i marionetkowym rządem w Kijowie. Trwa jednak do dziś. Codziennie relacjonują ją gazety i portale internetowe. Ale...

Skomentuj artykuł

Putin chce negocjować? Zełenski otrzymał takie sygnały z Zachodu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.