Radwańska wygrała z deblową partnerką

Agnieszka Radwańska (fot.:EPA/ETTORE FERRARI)

Agnieszka Radwańska pokonała w pierwszej rundzie turnieju WTA Tour na kortach ziemnych w Madrycie (z pulą nagród 4,5 mln dol.) Rosjankę Marię Kirilenko 6:2, 6:2. Mecz Polki z partnerką w deblu trwał godzinę i 24 minuty.

Pojedynek w Madrycie był czwartym meczem obu zawodniczek. Dotychczas lepsza była Rosjanka, która w roku ubiegłym dwukrotnie pokonała Radwańską. Tym razem Kirilenko nie miała jednak nic do powiedzenia. Rozstawiona w turnieju z numerem dziewiątym Radwańska już w pierwszym gemie przełamała rywalkę. Po raz drugi Rosjanka przegrała swoje podanie przy stanie 3:1 dla krakowianki. W drugim secie Kirilenko również dwukrotnie pozwoliła przełamać się Polce i z kortu zeszła pokonana.

W drugiej rundzie rywalką Radwańskiej będzie zwyciężczyni pojedynku Węgierki Agnes Szavay ze Szwajcarką Patty Schnyder, który rozegrany zostanie w poniedziałek.