Raport Fed: konflikt na Ukrainie odpowiada za znaczny wzrost niepokoju na rynkach

Raport Fed: konflikt na Ukrainie odpowiada za znaczny wzrost niepokoju na rynkach
fot. Depositphotos
PAP / pk

Fed (System Rezerwy Federalnej) poinformował we wtorek w raporcie na temat trendów ekonomicznych, że inwazja rosyjska na Ukrainę i inflacja stanowią teraz największe zagrożenia dla globalnego systemu finansowego. Konflikt na Ukrainie odpowiada za znaczny wzrost niepokoju na rynkach - ocenia bank centralny USA.

Publikowany co pół roku Raport o Stabilności Finansowej nie jest prognozą gospodarczą Fedu, ale szeroką oceną kwestii ekonomicznych oraz trendów inwestycyjnych na świecie. Wskazuje też na obszary, które niepokoją banki centralne - przypomina Associated Press.

Wtorkowy raport przedstawia znacznie bardziej pesymistyczne oceny niż poprzedni, odnotowuje pogorszenie zaufania inwestorów i zawirowania na rynkach akcji, za co w dużej mierze odpowiada niepokój wywołany przez wojnę na Ukrainie - relacjonuje agencja AP.

W kwietniu, podczas wysłuchania w Kongresie USA, szefowa amerykańskiego resortu finansów Janet Yellen ostrzegła, że agresja Rosji będzie miała "kolosalne gospodarcze reperkusje dla Ukrainy i dla całego świata".

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Łukasz Walewski

Jak walczyć o swoje, nie doprowadzając do katastrofy

W jaki sposób myślą tyrani? Czy wszyscy są tacy sami? Jak zdobyć nad nimi przewagę, a potem rozbroić i pokonać? Czy lepiej ostro naciskać oponenta, a może...

Skomentuj artykuł

Raport Fed: konflikt na Ukrainie odpowiada za znaczny wzrost niepokoju na rynkach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.