Rewelacyjne Mistrzostwa Europy dla Polaków. Zajęli fantastyczne miejsce w tabeli medalowej

(fot. PAP/EPA/CLEMENS BILAN)
PAP / ml

Polska zajęła drugie miejsce w klasyfikacji medalowej lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Berlinie. Biało-czerwoni zdobyli 12 krążków, tak jak dwa lata temu w Amsterdamie (byli wówczas pierwsi), jednak tym razem mają o jedno złoto więcej. Pierwsze miejsce zajęli Brytyjczycy.

W niedzielę w ostatnim dniu zawodów błysnęły reprezentantki kraju - wywalczyły na Stadionie Olimpijskim trzy medale: w rzucie młotem złoto zdobyła Anita Włodarczyk i brąz Joanna Fiodorow oraz Sofia Ennaoui srebro w biegu na 1500 m.

Wielka Brytania wywalczyła, tak jak Polska, siedem złotych krążków, ale miała więcej srebrnych i brązowych - w sumie 18 medali.

Święty-Ersetic ma dwa złote medale w lekkoatletycznych ME. "Była ze mną cała rodzina. Wzruszyłam się" >>

Trzecia była ekipa gospodarzy, którzy łącznie zdobyli aż 19 medali.

W klasyfikacji obejmującej także rozgrywane jednocześnie w Glasgow mistrzostwa Europy w sześciu innych dyscyplinach Polska uplasowała się na 7. miejscu z dorobkiem 9-6-6. Zdecydowanie wygrała Rosja: 31-19-16.