RFN/ Polityk chadecji: „Niemcy stały się burdelem Europy”, trzeba zakazać kupowania usług seksualnych

RFN/ Polityk chadecji: „Niemcy stały się burdelem Europy”, trzeba zakazać kupowania usług seksualnych
Depositphotos.com (239977630)
PAP / pzk

‘Niemcy stały się burdelem Europy’, musimy wprowadzić zakaz kupowania usług seksualnych, podobny do tzw. modelu nordyckiego, by pomóc setkom tysięcy kobiet, chronić je przed przemocą i uwolnić od zależności od przestępców – mówi wiceprzewodnicząca chadeckiej frakcji CDU/CSU w Bundestagu Dorothee Baer we wtorkowym wywiadzie dla ‘Bilda’.

„Pilnie potrzebujemy zmiany paradygmatu: zakazu kupowania usług seksualnych w Niemczech – podkreśliła polityk CSU – to de facto zakazałoby prostytucji – z korzyścią dla kobiet”. Obecnie sytuacja prostytutek w Niemczech jest ‘dramatyczna’ – zaznaczyła Baer. Według jej szacunków, w kraju jest obecnie około 250 000 prostytutek, z których zdecydowana większość pochodzi z zagranicy. Tylko około 10 proc. z nich jest zarejestrowanych.

Ustawa o prostytucji obowiązuje w Niemczech od 2002 roku. Zgodnie z nią prostytucja jest ‘normalnym zawodem’ – przypomina ‘Bild’. Zdaniem Baer „Niemcy stały się burdelem Europy; Niemcy są obecnie bardzo atrakcyjne także na całym świecie jako kraj dla turystyki seksualnej”.

Polityk CSU wskazuje, że zdecydowana większość kobiet jest zwabiana do Niemiec fałszywymi obietnicami, a następnie zmuszana do prostytucji. „To jest handel ludźmi w środku Europy, to jak niewolnictwo” – zauważyła Baer. „Ponadto kobiety są źle traktowane w najgorszy sposób – przez swoich klientów i sutenerów” – dodała.

Baer, wraz z innymi posłami, dąży do wprowadzenia tzw. modelu nordyckiego. Obowiązuje on między innymi w Szwecji. Przewiduje on, że klienci ponoszą odpowiedzialność karną za płacenie za usługi seksualne, podczas gdy prostytutki nie są karane.

W Szwecji liczba prostytutek spadła ‘drastycznie’ wraz z wprowadzeniem zakazu kupowania seksu – stwierdziła Baer. „Nie może być prawdziwej równości, dopóki akceptujemy traktowanie setek tysięcy kobiet jak niewolnic” – podkreśliła polityk.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Bartłomiej Misiniec
Młody rzymski gwardzista, Proximus, pada ofiarą krwawych intryg cesarzowej Agryppiny. Skazany na wygnanie, dzieli los galerników. Pragnienie odzyskania wolności popycha go do gwałtownych czynów. Wznieca bunt niewolników i zamiast oficerem gwardii pretoriańskiej, zostaje kapitanem pirackiego...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

RFN/ Polityk chadecji: „Niemcy stały się burdelem Europy”, trzeba zakazać kupowania usług seksualnych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.