RMF FM: rząd jednak nie planuje nowych restrykcji przed świętami

RMF FM: rząd jednak nie planuje nowych restrykcji przed świętami
Nie ma mowy o obostrzeniach przed Świętami. Fot. engin akyurt / unsplash.com

Polski rząd rezygnuje z dalszego zaostrzania obostrzeń, gdyż te nowe nic by już nie dały - informuje radio RMF FM. Wczoraj pojawiały się doniesienia, że po przekroczeniu 40 tys. zakażeń na dobę możliwy będzie nawet całkowity lockdown kraju.

"Z rządowych analiz wynika, że prawdopodobnie właśnie dochodzimy do szczytu trzeciej fali epidemii koronawirusa. Jeszcze możemy pobić rekordy, ale po świętach jest szansa na stabilizację, a może nawet i poprawę sytuacji. Rząd rezygnuje z dalszego zaostrzania obostrzeń, gdyż te nowe nic by już nie dały. Nie zdążyłyby bowiem zadziałać przed minięciem szczytu zakażeń" - poinformowało 31 marca RMF.

Jak podkreśla się, zakaz przemieszczania się po naszym kraju byłby trudny do egzekwowania. Wykluczone jest pojawienie się wojska na ulicach, które miałoby kontrolować każdy samochód. 

Obecnie informatorzy RMF informują o tym, że "jedynie w razie radykalnego pogorszenia się sytuacji" możliwe jest dalsze działanie rządu.

DEON.PL POLECA

Dzisiejsza liczba nowych zakażeń to 32 874, nie jest ona tak duża jak przewidywali eksperci. Natomiast liczba osób zmarłych jest największa od początku pandemii, zmarły bowiem aż 653 osoby.

Obecnie obowiązują nowe obostrzenia. Mają być ważne do 9 kwietnia. Minister Zdrowia poinformował już, że mogą być one przedłużone w zależności od sytuacji związanej z koronawirusem w naszym kraju.

Źródło: RMF / tkb

 

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

RMF FM: rząd jednak nie planuje nowych restrykcji przed świętami
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.