Rosja: 1 marca w Moskwie pogrzeb Aleksieja Nawalnego

Rosja: 1 marca w Moskwie pogrzeb Aleksieja Nawalnego
Fot. depositphotos.com
PAP / tk

Pogrzeb Aleksieja Nawalnego odbędzie się w piątek 1 marca w Moskwie na cmentarzu Borisowskim, ponadto w cerkwi odbędzie się nabożeństwo nad trumną z jego ciałem - poinformowała Kira Jarmysz, rzeczniczka zmarłego w łagrze lidera rosyjskiej opozycji.

"Nabożeństwo odbędzie się w cerkwi Ikony Matki Bożej ‘Ukój Mój Smutek’ w Marjino, 1 marca o godz. 14 (godz. 12 w Polsce). Przychodźcie wcześniej. Pogrzeb odbędzie się na cmentarzu Borisowskim" - napisała Jarmysz na platformie X. Oba wymienione przez nią miejsca leżą w południowo-wschodniej części Moskwy.

DEON.PL POLECA
Wcześniej współpracownicy Nawalnego poinformowali, że nie mogą znaleźć zakładu pogrzebowego, który zgodziłby się zorganizować publiczną uroczystość pożegnania. Instytucje państwowe i prywatne odpowiadały odmownie i niektóre wprost przyznały, że otrzymały zakaz przyjęcia takiego zlecenia.

Rosyjskie służby więzienne oznajmiły 16 lutego, że opozycjonista, 47-letni Aleksiej Nawalny zmarł nagle w kolonii karnej za kołem podbiegunowym w Jamalsko-Nienieckim Okręgu Autonomicznym. Nawalny miał "poczuć się źle" i "stracić przytomność". Mimo wezwania pogotowia i prób reanimacji opozycjonista zmarł - utrzymywały służby więzienne.

DEON.PL POLECA

W styczniu minęły trzy lata, odkąd Nawalny został aresztowany i uwięziony po powrocie do Rosji z Niemiec, gdzie leczył się po próbie otrucia, przeprowadzonej najpewniej przez rosyjskie służby specjalne. Władze wszczęły wobec niego kolejne sprawy karne, skutkujące wyrokami przewidującymi łącznie ponad 30 lat pozbawienia wolności.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Merryn Allingham

Dla Flory Steele bujanie w obłokach i leniwe popołudnia to już przeszłość. Nadchodzą zmiany, których nie da się powstrzymać!

Kiedy w zimny styczniowy dzień Flora wybiera się na spacer po molo, nie spodziewa się, że...

Skomentuj artykuł

Rosja: 1 marca w Moskwie pogrzeb Aleksieja Nawalnego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.