Rosja znów atakuje Ukrainę z terytorium Białorusi

Rosja znów atakuje Ukrainę z terytorium Białorusi
Alaksandr Łukaszenka, prezydent Białorusi (fot. depositphotos.com)
PAP/mk

Brytyjski wywiad poinformował, że rosyjskie wojska ostrzelały Ukrainę pociskami wystrzelonymi z Białorusi. Przypomniano, że na początku rosyjskiej agresji terytorium Białorusi służyło za bazę dla atakujących Ukrainę wojsk Władimira Putina.

28 lipca Rosja wystrzeliła w kierunku północnej Ukrainy co najmniej 20 pocisków z Białorusi – poinformowało w niedzielę brytyjskie ministerstwo obrony, przypominając, że Rosja wykorzystała białoruskie terytorium do nieudanej ofensywy na Kijów na początku inwazji.

W najnowszej aktualizacji wywiadowczej resort podkreślił, że prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka w dalszym ciągu podąża za linią Kremla w sprawie wojny na Ukrainie. 21 lipca oświadczył, że Kijów musi przyjąć żądania Rosji, by zakończyć konflikt.

Reżim białoruski stał się jeszcze bardziej autorytarny wraz z rozszerzeniem możliwości stosowania kary śmierci za „przygotowywanie aktów terrorystycznych”. Narastające, bezzasadne oskarżenia dotyczące rzekomych zamiarów Zachodu wobec Białorusi i Ukrainy świadczą tymczasem, że Łukaszenka jest prawie całkowicie zależny od Rosji – ocenił brytyjski resort obrony.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Parafianowicz

Wojny, do których państwa wolą się nie przyznawać

Kim są osławione rosyjskie zielone ludziki i kto nimi dowodzi? Do czego posuwają się najemnicy walczący w Syrii, Libii i na wschodzie Ukrainy? Kto destabilizuje sytuację w...

Skomentuj artykuł

Rosja znów atakuje Ukrainę z terytorium Białorusi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.