Rozmowy z Czechami ws. Turowa. „Osiągnęliśmy pewien postęp”

Rozmowy z Czechami ws. Turowa. „Osiągnęliśmy pewien postęp”
Fot. PAP/Aleksander Koźmiński
PAP / tk

Wiceszef MSZ Paweł Jabłoński powiedział, że sprawa Turowa jest bardzo trudna, lecz po rozmowach z Czechami osiągnięto pewien postęp. - Jeśli spieramy się, powinniśmy to robić w sposób, który jest oparty na wzajemnym zaufaniu – dodał Jabłoński.

Przedstawiciel MSZ podkreślał, że Polsce zależy na utrzymaniu "badzo dobrych stosunków z Czechami".

- Jesteśmy partnerami w ramach relacji dwustronnych, w ramach NATO, w ramach UE, w szeregu innych projektów, także z Grupą Wyszehradzką. Uważamy, że jeśli spieramy się, powinniśmy spierać się w sposób, który jest oparty na wzajemnym zaufaniu - powiedział Jabłoński, podkreślając, że strona polska od samego początku przyjęła takie podejście. - Liczymy na to, że to podejście umożliwi zakończenie tej sprawy w szybkim terminie. Natomiast dostrzegamy różnego rodzaju problemy - przyznał.

- Nadal sprawa pozostaje bardzo trudna. Nie tracimy nadziei na to, że strona czeska również takie podejście będzie zachowywała. Myślę, że po dzisiejszym dniu możemy powiedzieć, że osiągnęliśmy pewien postęp w tych rozmowach, natomiast wciąż jeszcze sytuacja nie można powiedzieć, że została zamknięta. W przyszłym tygodniu będziemy te rozmowy kontynuowali - oznajmił.

DEON.PL POLECA

Źródło: PAP / tk

 

Na początek jesieni, w dniach 23-30 września 2021 r., mamy dla was rabat do 40 proc. na publikacje WAM i MANDO oraz 15 proc. na książki innych wydawców. Wpisz kod: JESIEN21D

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Wacław Hryniewicz OMI

Życie człowieka wierzącego to ciągły dialog z Bogiemi z innymi ludźmi. Bóg wybrał dialog z człowiekiem jako zbawczą drogę docierania do ludzkiej wolności. Dla chrześcijanina sam Chrystus jest największą inspiracją do kształtowania w sobie postawy...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Rozmowy z Czechami ws. Turowa. „Osiągnęliśmy pewien postęp”
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.