Ruszają zapisy kolejnego rocznika

7 miesięcy temu
PAP/kb

Na szczepienie przeciw COVID-19 od środy mogą się zapisywać osoby w wieku 42 i 43 lat.

Mogą to uczynić przez system e-Rejestracji i Internetowe Konto Pacjenta, infolinię 989, SMS-em na numer 880-333-333 lub w punkcie szczepień.

Od poniedziałku 26 kwietnia nastąpiło przyspieszenie zapisów na szczepienia przeciw COVID-19. Każdego dnia zapisywać się mogą dwa roczniki.

Od 7 maja rejestracja będzie obejmować po trzy roczniki i zacznie się od osób urodzonych w latach 1994-1996.

Rejestracja podwójnego rocznika zaczęła się w poniedziałek 26 kwietnia (rocznik 1974 i 1975). W środę przyszła kolej na urodzonych w latach 1978-1979, czyli osób w wieku 42 i 43 lat - wszystkich tych, którzy między styczniem a marcem nie wypełnili internetowego formularza o chęci zaszczepienia się.

Jeśli to zrobili, mogli zapisywać się już wcześniej, bo otrzymali taką możliwość jeszcze przed oficjalnym uruchomieniem zapisów dla ich rocznika.

Równocześnie od środy 28 kwietnia na szczepienia mogą zapisywać się osoby w wieku 30-39 lat, które na początku roku zadeklarowały chęć otrzymania szczepionki. 4 maja z tego przywileju skorzystają także osoby w wieku 18-29 lat, które wypełniły odpowiedni formularz gotowości do zaszczepienia.

Upoważnieni do zapisów mogą rejestrować się dzwoniąc na infolinię 989, za pośrednictwem internetu – korzystając z systemu e-Rejestracji i z Internetowego Konta Pacjenta; wysyłając SMS-a na numer 880-333-333 lub bezpośrednio w punkcie szczepień.

Zastrzyki przeciw COVID-19 wykonuje się preparatami firm Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca i Johnson & Johnson. Trzy pierwsze są dwudawkowe.

Na rynku od połowy kwietnia dostępne są też szczepionki jednodawkowe opracowane przez Janssen Pharmaceutica NV, firmę z pionu farmaceutycznego Johnson & Johnson. W pierwszej kolejności zespoły wyjazdowe podają ją osobom, które samodzielnie nie mogą dojechać na zabieg.

Źródło: PAP / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
s. Eliza Myk, s. Tymoteusza Gil, Łukasz Wojtusik, Piotr Żyłka
27,93 zł
39,90 zł

Odważne kobiety. Niepokorne siostry. Czułe matki

Jedyna taka rozmowa. Wyjątkowe spotkanie. Siostry Tymka i Eliza w osobistym i bardzo intymnym wywiadzie odsłaniają prawdziwy obraz kobiet w habitach – z głową na karku, czułymi sercami i...

Skomentuj artykuł

Ruszają zapisy kolejnego rocznika
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.