Rynek usług multimedialnych wart 9,6 mld zł

Rynek usług multimedialnych wart 9,6 mld zł
Rynek usług multimedialnych wart 9,6 mld zł (fot. flickr.com/ by conxa.roda)
PAP / ad

W Polsce rynek usług dodanych i multimedialnych telefonii, w tym np. mobilny internet czy gry, był wart 9,6 mld zł w 2010 r., czyli o 16,9 proc. więcej, niż rok wcześniej, gdy osiągnął wartość 8,2 mld zł - wynika z raportu firmy analitycznej PMR.

„Wzrost odnotowany w ciągu minionych kilku lat uwarunkowany był głównie dynamiką największego segmentu – płatnej telewizji. W przyszłości jednak, z racji szybszej dynamiki wzrostu, coraz większe udziały w rynku usług dodanych i multimedialnych będą zdobywać inne segmenty, jak np. rynek mobilnego internetu” - uważa Zoran Vuckovic, analityk rynku telekomunikacyjnego i IT w PMR, jeden z autorów raportu.

Na drugim miejscu, pod względem wielkości przychodów, znalazł się mobilny internet. Dynamiczny, choć niższy w porównaniu do lat 2006-2010 wzrost tego segmentu - zdaniem analityków - będzie widoczny także w latach 2011-2015.

Na wszystkie pozostałe usługi dodane telefonii na koniec 2011 r. przypadnie 11 proc. wartości rynku. "W segmencie tym spodziewamy się, że największą część rynku nadal stanowić będą SMS-y typu premium oraz powiązana z nimi tzw. interaktywność w mediach. Są to wszelkiego rodzaju usługi związane z dostępem do płatnych stron internetowych, artykułów, filmów czy też innych usług o podwyższonej wartości (...).

DEON.PL POLECA

W kategorii interaktywności znajdują się natomiast: konkursy, loterie, sondy, głosownia, plebiscyty, a także czaty erotyczne, ezoteryczne i inne" - tłumaczą eksperci.

PMR to firma specjalizująca się w dostarczaniu informacji rynkowych oraz usług firmom zainteresowanym Europą Środkowowschodnią. Zatrudnia analityków i ekspertów od m.in. IT, rynku telekomunikacyjnego, farmaceutycznego, budowlanego i handlowego.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Rynek usług multimedialnych wart 9,6 mld zł
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.