"Rz": Trzeba pomóc matkom. Kobiety na rynku pracy nadal nie mają łatwo

"Rz": Trzeba pomóc matkom. Kobiety na rynku pracy nadal nie mają łatwo
Fot. ALEX SEREBRYAKOV / depositphotos.com
PAP / tk

Pracujący rodzice wciąż mają w firmach pod górkę – wynika z najnowszych badań. By to naprawić, konieczna jest głęboka zmiana kultury organizacyjnej w polskim biznesie – wynika z badań Polskiego Instytutu Ekonomicznego, na które powołuje się w środę "Rzeczpospolita".

Zmiany na lepsze

Jak czytamy, choć przez ostatnie lata zaszło wiele pozytywnych zmian, wciąż jednak obowiązki rodzicielskie obciążają przede wszystkim kobiety, co zmniejsza ich aktywność zawodową.

DEON.PL POLECA
"Dostępność dobrych przedszkoli i żłobków jest za mała, a rynek pracy nieprzyjazny dla rodziców małych dzieci, zwłaszcza matek. Pokazuje to bardzo niski odsetek kobiet, które podejmują pracę w niepełnym wymiarze – w Polsce to tylko 7 proc., podczas gdy np. w Szwajcarii 63 proc." - napisano w gazecie.

Z badań PIE wynika, że ok. 40 proc. rodziców nie ma żadnej możliwości elastycznego regulowania czasu pracy, a 50–60 proc. musi pozostawać w dyspozycji poza standardowymi godzinami. 60 proc. ojców i 30 proc. matek spodziewa się zaś nieprzyjaznej reakcji szefa na informację o planowanym urlopie rodzicielskim - podano.

DEON.PL POLECA

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Halina Szpilman, Filip Mazurczak

Świat nie może zapomnieć o ich historii

Halina i Władysław Szpilmanowie. Ona była córką polskiego rewolucjonisty, właśnie rozpoczęła studia medyczne. On, syn zasymilowanych Żydów, był uznanym pianistą. Po raz pierwszy spotkali się w 1948 r....

Skomentuj artykuł

"Rz": Trzeba pomóc matkom. Kobiety na rynku pracy nadal nie mają łatwo
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.