Rzeczniczka NATO: polityka wobec Rosji pozostaje spójna

Rzeczniczka NATO: polityka wobec Rosji pozostaje spójna
fot. Depositphotos
PAP / pk

- Polityka NATO wobec Rosji pozostaje spójna. Wzmocniliśmy nasze odstraszanie i obronę w odpowiedzi na agresywne działania Rosji, jednocześnie pozostając otwarci na dialog, w tym za pośrednictwem Rady NATO-Rosja - napisała rzeczniczka NATO Oana Lungescu w przesłanym PAP oświadczeniu.

"Przyjęliśmy do wiadomości decyzję Rosji o zawieszeniu pracy jej misji dyplomatycznej przy NATO, wojskowej misji łącznikowej NATO w Moskwie oraz o zamknięciu misji informacyjnej NATO w Moskwie. Wyrażamy ubolewanie z powodu tych kroków" - oświadczyła Lungescu.

Radykalne kroki Moskwy

Szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow zapowiedział w poniedziałek, że Rosja zawiesi od 1 listopada działalność swojej misji przy NATO i biura Sojuszu w Moskwie.

Rosyjski minister oznajmił, że "w odpowiedzi na działania NATO" jego kraj wstrzymuje pracę swojego stałego przedstawicielstwa przy Sojuszu w Brukseli. "Po drugie, wstrzymujemy działalność wojskowej misji łącznikowej NATO w Moskwie. Akredytacja jej pracowników zostaje anulowana od 1 listopada br." - poinformował Ławrow.

Szef rosyjskiej dyplomacji oświadczył, że jeśli NATO "będzie miało jakąś pilną sprawę", to może skontaktować się z Moskwą poprzez ambasadora Rosji w Belgii.

6 października NATO wydaliło ośmiu rosyjskich dyplomatów uznanych za oficerów wywiadu oraz zapowiedziało zmniejszenie od końca października liczby akredytacji dostępnych dla przedstawicieli Rosji z 20 do 10.

 

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Rzeczniczka NATO: polityka wobec Rosji pozostaje spójna
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.