Kreml o wydaleniu rosyjskich dyplomatów: Rosja na to odpowie

Kreml o wydaleniu rosyjskich dyplomatów: Rosja na to odpowie
fot. Depositphotos
PAP / pk

- NATO nie jest instrumentem współpracy, narzędziem współdziałania, ale blokiem, który ogółem ma nastawienie antyrosyjskie - oświadczył w piątek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Oskarżył Sojusz Północnoatlantycki o "zawężanie możliwości dialogu".

- Bez wątpienia podejmiemy w odpowiedzi działania - w takim kształcie, w jakim będą one najlepiej odpowiadać naszym interesom" - powiedział Pieskow.

- NATO nie jest instrumentem współpracy, narzędziem współdziałania, ale blokiem, który ogółem ma nastawienie antyrosyjskie - oświadczył Pieskow. Ocenił, że takie postrzeganie NATO przez Rosję "potwierdza się" poprzez działania Sojuszu.

NATO wycofało w środę akredytację ośmiu dyplomatom rosyjskiej misji przy Sojuszu, którzy byli "niezadeklarowanymi oficerami rosyjskiego wywiadu" - przekazał agencji AP jeden z urzędników NATO. Według mediów od końca października liczba akredytacji przy NATO dostępnych dla przedstawicieli Rosji zostanie zmniejszona z 20 do 10.

 

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Kreml o wydaleniu rosyjskich dyplomatów: Rosja na to odpowie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.