Rzecznik MZ: najwięcej zajętych łóżek jest na Śląsku, trwa relokacja pacjentów

Rzecznik MZ: najwięcej zajętych łóżek jest na Śląsku,  trwa relokacja pacjentów
Fot. Rzeczpospolita TV / Youtube
7 miesięcy temu
PAP/kb

Najgorsza sytuacja pod względem zajętych łóżek szpitalnych jest na Śląsku, Dolnym Śląsku, Mazowszu i w woj. świętokrzyskim – przekazał w poniedziałek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Dodał, że na Śląsku trwa relokacja niektórych pacjentów do woj. opolskiego.

Rzecznik resortu zdrowia na konferencji prasowej zwrócił uwagę, że najgorsza sytuacja pod względem zajętych łóżek szpitalnych jest na Śląsku, Dolnym Śląsku, Mazowszu i w woj. świętokrzyskim.

"Tutaj przekraczamy pułap 80 proc. zajętych łóżek szpitalnych" – przekazał Andrusiewicz.

Przyznał jednocześnie, że "dość trudna sytuacja jest w województwie śląskim". "Tutaj, tak jak mówił minister zdrowia Adam Niedzielski, odbywa się już w tej chwili relokacja pacjentów, którzy trafiają na SOR-y w województwie śląskim. W tej chwili pacjenci przewożeni są karetkami pogotowia na teren województwa opolskiego" – powiedział rzecznik.

Andrusiewicz dodał również, że na razie do przewożenia pacjentów wykorzystywany jest transport kołowy.

"Ale oczywiście przygotowujemy też rozwiązanie przemieszczania pacjentów ze szpitala, który dzisiaj się otwiera na lotnisku w Pyrzowicach (woj. śląskie) i za pomocą transportu lotniczego przewożenie pacjentów do innych, dalszych regionów.

Na razie jeszcze ten transport lotniczy nie jest konieczny, ale jeśli byłby konieczny, to jesteśmy w stanie w granicach 40 osób dziennie przewieźć transportem lotniczym do szpitali zlokalizowanych w innych województwach" – zapewnił rzecznik MZ.

Źródło: PAP / kb

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maja Komasińska-Moller
25,83 zł
36,90 zł

Spójrz na siebie z łagodnością

Pragniesz zaakceptować siebie taką, jaką jesteś? Poczuć się kobietą spełnioną, żyjącą pełnią życia? Jak często obwiniasz się za to, że nie radzisz sobie z bólem, strachem i brakiem sił? Czy...

Skomentuj artykuł

Rzecznik MZ: najwięcej zajętych łóżek jest na Śląsku, trwa relokacja pacjentów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.