Hezbollah przeprowadził największy jak dotąd atak rakietami i dronami na Izrael

Hezbollah przeprowadził największy jak dotąd atak rakietami i dronami na Izrael
Dym po pożarze po atakach z Libanu, w pobliżu zaanektowanych przez Izrael Wzgórzach Golan (Fot. PAP/EPA/ATEF SAFADI)
PAP/dm

Libański Hezbollah wystrzelił co najmniej 30 dronów w kierunku Izraela w jednym skoordynowanym ataku - poinformował w nocy z czwartku na piątek Reuters. To największy jak dotąd atak tej grupy z użyciem dronów na Izrael.

Według Hezbollahu drony szturmowe wystrzelono w stronę siedziby północnego dowództwa Izraela, siedziby wywiadu i koszar wojskowych.

Według powiązanego z Hezbollahem serwisu informacyjnego al-Manar libańska grupa wystrzeliła także w kierunku Izraela 100 rakiet, co także jest największym tego typu atakiem od czasu rozpoczęcia ostrzeliwania Izraela 8 października ub.roku.

DEON.PL POLECA

Hezbollah we wcześniejszym komunikacie oświadczył, że celem jego ataków były obiekty wojskowe, co spowodowało włączenie syren alarmowych w całym północnym Izraelu.

Według Sił Obronnych Izraela około 40 rakiet i siedem dronów przekroczyło granicę libańsko-izraelską, co wywołało pożary na Wzgórzach Golan i w północnym Izraelu. Miejscowe służby medyczne informowały o dwóch osobach rannych w wyniku spadających odłamków.

PAP/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Łukasz Walewski

Jak walczyć o swoje, nie doprowadzając do katastrofy

W jaki sposób myślą tyrani? Czy wszyscy są tacy sami? Jak zdobyć nad nimi przewagę, a potem rozbroić i pokonać? Czy lepiej ostro naciskać oponenta, a może...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Hezbollah przeprowadził największy jak dotąd atak rakietami i dronami na Izrael
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.