"Rzeczpospolita": Białorusini mówią wojnie "nie"

"Rzeczpospolita": Białorusini mówią wojnie "nie"
Fot. PAP/EPA/ATEF SAFADI
PAP / tk

Białorusini mówią wojnie "nie". Nie chcą wojny i są przeciwni temu, by wojska rosyjskie ostrzeliwały Ukrainę z terytorium ich kraju – czytamy w dzienniku "Rzeczpospolita".

"Z najnowszego sondażu czołowego brytyjskiego think tanku Chatham House wynika, że 67 proc. Białorusinów wypowiada się przeciwko temu, by wojska rosyjskie ostrzeliwały Ukrainę z terytorium ich kraju. Popiera to jedynie 8 proc. ankietowanych, reszta nie ma zdania" - czytamy w "Rzeczpospolitej".

DEON.PL POLECA

Białorusini przeciwni wojnie

Gazeta podaje, że na pytanie, "czy Białoruś powinna wziąć udział w działaniach wojennych po stronie Rosji na Ukrainie", pozytywnie odpowiada jedynie 3 proc. respondentów. Z kolei 44 proc. Białorusinów nie chce na swoim terytorium rosyjskiej bazy wojskowej, przeciwne zdanie ma 24 proc. mieszkańców kraju. Reszta nie może się określić.

"Nie ma też zgody Białorusinów na rozmieszczenie w ich kraju rosyjskiej broni nuklearnej, negatywny stosunek ma do tego aż 80 proc. ankietowanych. Ciekawe jest też to, że 28 proc. badanych uważa, iż Białoruś powinna poprzeć działania Rosji, ale nie powinna się angażować, 25 proc. Białorusinów domaga się ogłoszenia neutralnego statusu i całkowitego wycofania obcych wojsk ze swojego terytorium, a 15 proc. uważa, że Łukaszenko powinien potępić działania Rosji, ale nie angażować się" - informuje "Rz".

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marta Babik, Marek Babik

Wszystko zaczyna się od rozmowy

Wspólna małżeńska podróż może być piękna, ale z pewnością nie jest beztroską sielanką. Kryzysy, nieporozumienia, sprzeczki, ciche dni oraz inne nieprzyjemne wydarzenia to naturalne etapy tej drogi. Gorzej, gdy wycofanie...

Skomentuj artykuł

"Rzeczpospolita": Białorusini mówią wojnie "nie"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.