San Marino: od poniedziałku otwarte restauracje, także wieczorem

San Marino: od poniedziałku otwarte restauracje, także wieczorem
(fot. depositphotos.com)
1 miesiąc temu
PAP / jb

W San Marino od poniedziałku otwarte będą restauracje, także wieczorem. W granicach małej republiki na Półwyspie Apenińskim można będzie zjeść posiłek przy stoliku, co jest zabronione na terenie całych Włoch. Wkrótce zostanie też zniesiona godzina policyjna.

 

Władze jednego z najmniejszych i najstarszych państw świata w najnowszym dekrecie zarządziły, że lokale gastronomiczne mogą prowadzić normalną obsługę do godziny 21:30.

Następnie od 18 kwietnia godzina policyjna, rozpoczynająca się obecnie o godz. 22:00 zacznie obowiązywać od północy. Od tego dnia bary i restauracje będą otwarte do godziny 23:00.

W ramach stopniowego łagodzenia restrykcji godzina policyjna zostanie zniesiona całkowicie z dniem 26 kwietnia. Tego dnia również otwarte zostaną sale kinowe i teatralne.

Również w poniedziałek wznowiona będzie nauka we wszystkich szkołach.

Od 19 kwietnia otwarte będą siłownie.

W małej republice, położonej na obszarze włoskiego regionu Emilia-Romania i zamieszkiwanej przez ponad 30 tys. osób trwa kampania szczepień rosyjskim preparatem Sputnik V. Według prognoz wszyscy mieszkańcy zostaną tam zaszczepieni do maja.

To kolejny od początku pandemii przykład różnicy w przepisach obowiązujących w San Marino i we Włoszech.

Źródło: PAP / jb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz Nowak OP, Marcin Jakimowicz
24,43 zł
34,90 zł

Przejdź kryzys z nadzieją

Czy rozczarowani postawą wielu ludzi Kościoła nadal jesteśmy w stanie funkcjonować w nim jak dotychczas? Jak w dzisiejszych czasach wytrwać w wierze i nie stracić nadziei? Co robić, gdy ze wspólnoty...

Skomentuj artykuł

San Marino: od poniedziałku otwarte restauracje, także wieczorem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.