Sieć znanych restauracji oskarżona o „systemowe molestowanie seksualne”

Sieć znanych restauracji oskarżona o „systemowe molestowanie seksualne”
Fot. Depositphotos
The Guardian / Onet / pk

McDonald’s został oskarżony o molestowanie seksualne swoich pracowników. Pracownicy mieli być nękani i wykorzystywani. Skarga mówi również o próbie gwałtu. Oskarżenie ma charakter systemowy.

Oficjalna skarga wpłynęła do siedziby Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju w Holandii – czytamy w Onet.

„Międzynarodowa koalicja związków zawodowych zarzuca gigantowi wśród fast foodów systemowe molestowanie seksualne swoich pracowników na całym świecie. Wymienia przy tym m.in. wielokrotne przypadki nękania, próbę gwałtu, awans w zamian za seks w Brazylii oraz zainstalowaną ukrytą kamerę telefonu komórkowego w szatni dla kobiet we Francji” – informuje "The Guardian", cytowany przez Onet.

Sue Longley, sekretarz generalna Międzynarodowej Unii Związków Pracowników Żywności, powiedziała w czasie konferencji prasowej w Rio de Janeiro, że McDonald's nie podjął żadnych środków w celu rozwiązania problemu. „Na samej górze jest zepsuta kultura” – dodała.

DEON.PL POLECA

Informacje o molestowaniu seksualnym pracowników McDonald’s pojawiły się w maju 2019 roku. Jak czytamy w "The Guardian", McDonald’s poinformował, że rozpatrzy skargę po jej otrzymaniu – podaje Onet.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Adam Żak SJ

Rozliczenie z problemem pedofilii w polskim Kościele

Ujawnienie skali wykorzystywania seksualnego nieletnich przez osoby duchowne wstrząsnęło Kościołem w Polsce i na świecie. Reakcje hierarchów były skrajne: od lęku przed ujawnieniem długo skrywanej prawdy po chęć...

Skomentuj artykuł

Sieć znanych restauracji oskarżona o „systemowe molestowanie seksualne”
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.