Siedem bramek na Legii, a Wisła znowu słabo

Maciej Korzym z Bełchatowa (z prawej) walczy o piłkę z Piotrem Dziewickim z Polonii (fot. PAP/Grzegorz Michałowski)
inf. wł./PR

Trwa 11. kolejka piłkarskiej ekstraklasy. Aż siedem bramek i dwie czerwone kartki oglądali kibice w Warszawie, gdzie Legia pokonała Koronę Kielce. Wisła Kraków do końcowych minut nie była pewna zwycięstwa, ostatecznie pokonała jednak w Sosnowcu Piasta Gliwice.

Pierwsza połowa meczu Legii z Koroną zakończyła się remisem 1:1 i jeśli ktoś myślał, że kielczanie pokuszą się o wywiezienie choćby jednego punktu ze stolicy, to w drugiej części z pewnością się rozczarował. Przede wszystkim z powodu zachowania piłkarzy z Kielc, którzy nie wytrzymali emocji. W 73. minucie za niesportowe zachowanie z boiska usunięty został Aleksandar Vuković, a chwilę później drugą żółtą kartkę otrzymał Krzysztof Gajtkowski. Kielczanie musieli radzić sobie w „9”, ale grali bardzo ambitnie. Przegrywając 1:3, próbowali jeszcze doprowadzić do wyrównania. Kontaktową bramkę udało się zdobyć w 83. minucie, na więcej nie pozwolili już piłkarze Legii, którzy sami trafili jeszcze dwukrotnie.

Wisła Kraków powinna rozstrzygnąć spotkanie z Piastem Gliwice już w pierwszej połowie. Znowu jednak zawodziła skuteczność. To największa bolączka Mistrzów Polski. Stwarzają wiele dogodnych sytuacji, ale ich wykończenie jest fatalne. Tym razem w marnowaniu okazji brylował Patryk Małecki. W pierwszej części gry piłkarze Piasta nie oddali strzału na bramkę Wisły. Krakowski zespół wygrał dzięki obrońcy, Marcelo, który po rzucie rożnym dostał piłkę w polu karnym i przytomnie huknął z ośmiu metrów tuż przy słupku.

Legia Warszawa – Korona Kielce 5:2 (1:1)
0:1 Krzystof Gajtkowski (2’), 1:1 Bartłomiej Grzelak (30’’), 2:1 Marcin Mięciel (68’), 3:1 Marcin Mięciel (72’), 3:2 Paweł Sobolewski (83’), 4:2 Sebastian Szałachowski (86’), 5:2 Marcin Smoliński (87’)
Wisła Kraków – Piast Gliwice 2:1 (1:0)
1:0 Paweł Brożek (23’), 1:1 Jakub Biskup (54’), 2:1 Marcelo (74’)
PGE GKS Bełchatów - Polonia Warszawa 3:0 (2:0)

1:0 Tomasz Wróbel (1’), 2:0 Carlos Costly (29’), 3:0 Jacek Popek (80’, z karnego)

Śląsk Wrocław – Zagłębie Lubin 2:0 (0:0)
1:0 Vuk Sotirović (61’), 2:0 Janusz Gancarczyk (78’)

1. Wisła Kraków 11 21:7 28
2. Ruch Chorzów 11 14:5 25
3. Legia Warszawa 11 16:6 21
4. Polonia Bytom 11 15:8 20
5. GKS Bełchatów 11 13:10 18
6. Lech Poznań 10 18:13 17