Silny sztorm na Bałtyku. IMGW ostrzega

Silny sztorm na Bałtyku. IMGW ostrzega
Fot. Barth Bailey / unsplash.com
PAP / tk

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed silnym sztormem na Bałtyku. Siła wiatru może dochodzić nawet do 9 stopni w skali Beauforta.

Jesień i zima to czas wzburzonego Morza Bałtyckiego. Eksperci z IMGW zapowiadają, że w czwartek na Bałtyku może wystąpić silny sztorm. Według prognoz, wiatr osiągnie w porywach 9 stopni w skali Beauforta.

Wpływ sztormów na Bałtyk

Jak tłumaczą synoptycy, sztormowy sezon jesienno-zimowy ma duże znaczenie dla ekosystemu Morza Bałtyckiego. Częste sztormy powodują głębsze wlewy słonej wody z Morza Północnego, a dzięki sztormom następuje przemieszanie i dotlenienie wody.

IMGW ostrzega też przed silnym wiatrem na północy kraju. Alert dotyczy wszystkich powiatów w województwie pomorskim. Najmocniej powieje w pasie nadmorskim. Tam należy spodziewać się wiatru o średniej prędkości od 50 km/h do 65 km/h; w porywach może on osiągnąć 100 km/h. Na pozostałym terenie prognozowany jest wiatr o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 90 km/h.

Synoptycy zalecają ostrożność i zachęcają do śledzenia komunikatów dotyczących rozwoju sytuacji pogodowej.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marcin Zieliński, ks. Krzysztof Porosło, Dawid Gospodarek
27,93 zł
39,90 zł

Zobacz, jak Duch Święty łączy Kościół 

Jeden z nich rozpala ludzkie serca podczas charyzmatycznych modlitw o uzdrowienie, drugi wiarę i Ewangelię głosi podkreślając wagę dogmatów i liturgii. Obaj chcą pokazać, że ogień i woda...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Silny sztorm na Bałtyku. IMGW ostrzega
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.