Silny wiatr nad Polską nie osłabnie. IMGW wydał kolejne ostrzeżenia

PAP / tk

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne ostrzeżenia przed silnym wiatrem. Na północnym zachodzie i na południu kraju będą obowiązywały Alerty pierwszego i drugiego stopnia.

Ostrzeżenia drugiego stopnia IMGW wydał dla północnych powiatów województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy prognozują w tym regionie kraju wystąpienie bardzo silnego wiatru o prędkości od 55 km/h do 70 km/h, w porywach nawet do 100 km/h.

DEON.PL POLECA
Silny wiatr i burze w zachodniej Polsce

Dodatkowo miejscami mogą wystąpić także burze. Ostrzeżenia obowiązują w poniedziałek od godz. 1.00 w nocy do godz. 18.00. Najsilniejsze porywy wiatru spodziewane są od wczesnych godzin rannych do południowych.

Dla pozostałej części woj. zachodniopomorskiego wydano natomiast ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem. Przewidują one, że wiatr będzie wiał z prędkością od 40 km/h do 55 km/h, a w porywach osiągnie do 90 km/h. Również w tej części województwa prognozowane są lokalne burze. Ostrzeżenia te obowiązują do poniedziałku do godz. 16.

DEON.PL POLECA

Silny wiatr także na południu Polski

Ponadto, alertem pierwszego stopnia objęto także część południowej Polski, tj.: woj. śląskie, małopolskie, świętokrzyskie i podkarpackie. W tych miejscach kraju należy spodziewać się wiatru wiejącego z prędkością od 15 km/h do 30 km/h, a w porywach do 75 km/h. Ostrzeżenia te obowiązują do niedzieli do godz. 17.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

Drugi stopień ostrzeżenia oznacza duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Zalecenia są podobne jak w stopniu trzecim.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Stanisław Biel SJ

Kto ma uszy, niechaj posłyszy, co mówi Duch do Kościołów. (Ap 2,7)

W zgiełku panującym we współczesnym świecie trudno usłyszeć subtelne wołanie Ducha Świętego. Człowiek - jak pisze arcybiskup Hélder Câmara - mocno zapuścił swe...

Skomentuj artykuł

Silny wiatr nad Polską nie osłabnie. IMGW wydał kolejne ostrzeżenia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.