IMGW: sytuacja pogodowa jest dynamiczna. Przed nami nadal silne porywy wiatru

IMGW: sytuacja pogodowa jest dynamiczna. Przed nami nadal silne porywy wiatru
PAP/dm

Sytuacja jest bardzo dynamiczna; silne porywy wiatru wciąż będą występować - poinformował w czwartek Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. IMGW podało, że obecnie burze i opady obserwowane są głównie na północy i południu kraju.

Jak poinformowało na Twitterze IMGW, burze i opady deszczu i krupy śnieżnej występują głównie na północy i południu kraju.

Lokalnie burze pojawiły się również w centrum. Instytut zaznaczył, że na południu woj. śląskiego i w woj. małopolskim występują porywy wiatru do około 80 km/h, a lokalnie do około 100 km/h.

Dodano, że do godz. 9 na stacjach nadmorskich najsilniejsze porywy wiatru osiągnęły wartość do 125 km/h a na stacjach wewnętrznych do 90 km/h.

DEON.PL POLECA

„Do godzin popołudniowych nadal porywy wiatru do 120 km/h nad morzem i 100 km/h w głębi lądu. Możliwe burze” - czytamy we wpisie IMGW. Po godz. 9 porywy wiatru na Śnieżce osiągały wartość 47 m/s, czyli prawie 170 km/h.

Państwowa Straż Pożarna poinformowała w czwartek, że do godziny 8 strażacy odebrali ponad 3200 zgłoszeń związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru. Najwięcej w woj. wielkopolskim - 888, łódzkim - 633, mazowieckim - 515, zachodniopomorskim - 323, lubuskim - 300.

Przez miejscowość Dobrzyca (woj. wielkopolskie) przeszła trąba powietrzna. Uszkodziła 30-40 budynków. W całej Polce nocne wichury zniszczyły niemal 200 domów i z zabudowań; w tym z 54 wichura zerwała dachy.

Według informacji Rządowego Centrum Bezpieczeństwa do godz. 6 w czwartek dostaw prądu pozbawionych było 324 047 odbiorców.

PAP/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

IMGW: sytuacja pogodowa jest dynamiczna. Przed nami nadal silne porywy wiatru
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.