IMGW ostrzega: w nocy wichury i burze, na Bałtyku sztorm

IMGW ostrzega: w nocy wichury i burze, na Bałtyku sztorm
fot. Depositphotos
PAP / pk

- W nocy ze środy na czwartek prognozowane są intensywne opady deszczu, wichury i burze. Lokalnie może wystąpić opad krupy śnieżnej - powiedział w środę dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Kamil Walczak.

- W środę wieczorem stopniowo nad cały kraj nadciągać będzie niż Dudley, który spowoduje wzrost różnicy ciśnienia, a tym samym zwiększanie się prędkości wiatru - przekazał synoptyk. - W nocy sytuacja zacznie się pogarszać. Wiatr zacznie się wzmagać, będzie silny, porywisty. Na zachodzie porywy mogą być lokalnie bardzo gwałtowne i sięgać około 120 km/h. Na Wybrzeżu prognozowany jest sztorm - powiedział.

Deszcz, burze i opad krupy śnieżnej

Na terenie całego kraju będzie padał deszcz, lokalnie na zachodzie mogą pojawić się burze i opad krupy śnieżnej. "Najwięcej deszczu spadnie na północy kraju do 15 litrów wody na metr kwadratowy. W Tatrach spadnie śnieg. Intensywne opady deszczu przyczynią się do wzrostu poziomu wody w rzekach w północnej i centralnej Polsce" - podkreślił.

W nocy temperatura wyniesie od 4 st. C. na wschodzie kraju do 7 st. C. na zachodzie kraju. - Mimo wysokiej temperatury, będzie zimno, ponieważ silny porywisty wiatr będzie potęgował uczucie chłodu - dodał.

DEON.PL POLECA

Ostrzeżenia o silnym wietrze dla całej Polski

IMGW wydał ostrzeżenia o silnym wietrze dla całej Polski. Ostrzeżenia trzeciego, najwyższego stopnia wydano dla województw dolnośląskiego, zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego bez wschodnich powiatów. W centralnej Polsce, od Bałtyku po Tatry, obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia, a w pozostałych regionach Polski ostrzeżenie pierwszego stopnia. Ostrzeżenia obowiązują do popołudniowych godzin w czwartek.

W czwartek rano niż przesunie się na wschód, jednak silny i porywisty wiatr nadal będzie odczuwalny w całym kraju. - Najsilniej będzie wiało na zachodzie i w centrum kraju do 100 km/h, a na krańcach zachodnich do 120 km/h - podsumował.

 

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

IMGW ostrzega: w nocy wichury i burze, na Bałtyku sztorm
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.