Bardzo trudne warunki na Mazurach. Zatonęła żaglówka

Bardzo trudne warunki na Mazurach. Zatonęła żaglówka
fot. Depositphotos
PAP / pk

"Na Mazurach w niedzielę wieje silny wiatr, podmuchy osiągają siłę 6 stopni w skali Beauforta. Na jeziorze Kisajno wywróciła się łódź, którą żeglowało dwoje dorosłych i troje dzieci. Ludzi z wody podjęli żeglarze, a łódź zatonęła" - poinformował ratownik MOPR Tomasz Kurowicki.

W niedzielę w warmińsko-mazurskim wieje silny wiatr. Nad mazurskimi jeziorami przeciętnie wieje z siłą 4 stopni w skali Beauforta, podmuchy są o dwa stopnie silniejsze.

"Nie wszyscy żeglarze radzą sobie w takich warunkach" - powiedział ratownik MOPR Tomasz Kurowicki i dodał, że ratownicy MOPR wypływali dziś na trzy akcje techniczne.

Do najpoważniejszego darzenia doszło na jeziorze Kisajno, gdzie wywróciła się żaglówka, na której było dwoje dorosłych i troje dzieci. "Ludzi z wody podjęli przygodni żeglarze, nikomu nic się nie stało. Ratownicy MOPR zabrali ich z łodzi pomocnych żeglarzy i odstawili do portu. Niestety, łódź zatonęła" - powiedział Kurowicki.

DEON.PL POLECA

W niedzielę w Giżycku odbywa się piknik z kołem ratunkowym, na którym licytowane są fanty na rzecz ratowników MOPR, którzy z powodu pandemii mają trudną sytuację finansową.

 

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Bardzo trudne warunki na Mazurach. Zatonęła żaglówka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.