Siostry Radwańskie będą promować Kraków

Siostry Radwańskie będą promować Kraków
Siostry Agnieszka i Urszula Radwańskie z prezydentem Krakowa Jackiem Majchrowskim (fot. PAP/Stanisław Rozpędzik )
PAP / ŁK

Siostry Radwańskie - Agnieszka i Urszula - będą promować Kraków. W poniedziałek został podpisany list intencyjny w tej sprawie między tenisistkami a władzami miasta.

"Każdy wie, że jestem z Krakowa i cieszę się, że mogę współpracować ze swoim rodzinnym miastem" - powiedziała Agnieszka Radwańska.

W poniedziałek nie padły konkretne kwoty, jakie miasto oferuje za promocję obu zawodniczkom. Ma być dopiero przygotowana konkretna umowa finansowa. Wiadomo jednak, że na strojach sióstr znajdą się emblematy miasta. Tenisistki mają też wziąć udział w pięciu wydarzeniach organizowanych przez miejskie władze.

Według prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego, w dodatkowo "ozdobionych" strojach Agnieszka Radwańska ma zagrać już w rozpoczynającym się za tydzień wielkoszlemowym Roland Garros. Jak podkreśliła, nowa "naszywka" na jej kostiumie zostanie błyskawiczna zauważona w tenisowym środowisku.

"Kiedy tylko ktoś ma nowe ubranie czy nowy element, inni błyskawicznie to wychwytują. Wiem, że był przypadek w tenisie męskim, iż zawodnik promował swoje miasto, ale jeśli chodzi o tenisistki to ja osobiście nie zauważyłam czegoś takiego" - wyjaśniła.

Krakowianka na poniedziałkowej uroczystości podkreśliła, że chciałaby po raz pierwszy znaleźć się w ćwierćfinale Ronald Garros. "To mój cel minimum" - dodała.

Przed tenisowym rodzeństwem umowę na promocję Krakowa podpisał rajdowiec Michał Kościuszko. Na jego samochodzie (Ford Fiesta S2000) umieszczone zostało logo miasta. Wartość kontraktu wyniosła 60 tys. euro. Kraków chce pozyskać do celów marketingowych także innych sportowców.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Siostry Radwańskie będą promować Kraków
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.