Słoń zabił turystę w Parku Narodowym. Mężczyzna zachował się nieodpowiedzialnie

Słoń zabił turystę w Parku Narodowym. Mężczyzna zachował się nieodpowiedzialnie
Fot. depositphotos.com
PAP / tk

43-letni hiszpański turysta zginął w niedzielę stratowany przez słonia w Parku Narodowym Pilanesberg położonym około 200 kilometrów na północny zachód od Johannesburga (RPA), poinformowała we wtorek policja.

Mężczyzna zabity przez słonia

Mężczyzna jechał z trzema innymi osobami własnym samochodem przez park, a gdy zauważył niewielkie stado słoni, postanowił zrobić im zdjęcie. Dla lepszego efektu zbliżył się do słoni, wśród których były trzy małe osobniki. Słonie zareagowały natychmiast i stratowały mężczyznę.

"Niestety nie posłuchał ostrzeżeń swoich współpasażerów i pasażerów dwóch innych pojazdów, znajdujących się w pobliżu" – podała w wydanym we wtorek oświadczeniu Rada ds. Parków i Turystyki Prowincji Północno-Zachodniej RPA.

"Pozostali pasażerowie samochodu, wszyscy z Johannesburga, nie odnieśli obrażeń" - poinformowała policja, która rozpoczęła śledztwo.

DEON.PL POLECA

Próby obrony młodych są normalnym zachowaniem słoni, a wielu turystów jest nieświadomych, jak niebezpieczne mogą być te zwierzęta. Utrzymywanie dystansu od słoni to najlepszy sposób na zapewnienie sobie bezpieczeństwa.

W ubiegłym roku w sąsiednim Zimbabwe 50 osób zginęło, a 85 zostało rannych z powodu ataku dzikich zwierząt – głównie słoni. W tym roku w Zambii słonie zabiły co najmniej dwóch turystów ze Stanów Zjednoczonych. Najczęściej turyści padają ofiarą słoni w Tanzanii, Namibii, RPA, Zimbabwe, Kenii i Zambii. W tym ostatnim kraju statystycznie każdego roku słonie zabijają 12 osób.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Agnieszka Defus

Czy pomidory płaczą?
Co sprawia, że widzimy kolor różowy?
Czy żyjemy na szóstej wersji naszej planety?

Wyrusz do początków człowieka i świata

Ile zjawisk przeoczamy w każdej chwili naszego życia? Czemu nie możemy...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Słoń zabił turystę w Parku Narodowym. Mężczyzna zachował się nieodpowiedzialnie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.