[PILNE] Nie żyje młody ksiądz. Jego ciało znaleziono na plebanii

[PILNE] Nie żyje młody ksiądz. Jego ciało znaleziono na plebanii
Fot. Depositphotos
Stacja7 / jh

W jednej z parafii w Tarnowie odkryto ciało 37-letniego kapłana. Śledczy wykluczyli udział osób trzecich w tym zdarzeniu. Zmarły duchowny na co dzień pracował w sądzie diecezjalnym oraz był druhem Ochotniczej Straży Pożarnej w Wawrzce.

Diecezja tarnowska poinformowała o śmierci 37 - letniego księdza Mariusza Kmaka. Jego cało znaleziono 7 lipca na jednej z tarnowskich plebanii. Śledczy wykluczają udział osób trzecich, ponieważ ciało odnaleziono w pokoju zamkniętym od wewnątrz. Ksiądz Kmak pełnił funkcję notariusza w Sądzie Diecezjalnym w Tarnowie, a od 2023 roku również kierownika kancelarii tego Sądu. W tym roku obchodził 11 rok kapłaństwa.

Kim był ks. Mariusz Kmak?

Ks. Mariusz Kmak, urodzony w 1987 roku w Krynicy-Zdroju, wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie zaraz po maturze. Święcenia kapłańskie otrzymał 25 maja 2013 roku. Jako wikariusz służył na jednej z parafii diecezji tarnowskiej, pełniąc również funkcję wicenotariusza ds. łączności internetowej oraz dekanalnego duszpasterza liturgicznej służby ołtarza.

W 2021 roku, po ukończeniu studiów specjalistycznych w Hiszpanii, uzyskał tytuł licencjata prawa kanonicznego. Od tego czasu pracował w Sądzie Diecezjalnym w Tarnowie.

Strażak ochotnik

Ksiądz Mariusz Kmak był aktywnym członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Wawrzce. "Ksiądz Mariusz, będąc nie tylko kapłanem, ale także oddanym strażakiem, z pasją i poświęceniem służył naszej społeczności" – czytamy w mediach społecznościowych OSP Wawrzka. Strażacy podkreślają jego zaangażowanie i ciepło, które pozostaną w pamięci wszystkich, którzy mieli zaszczyt go znać.

DEON.PL POLECA

Pogrzeb ks. Mariusza Kmaka odbędzie się 10 lipca o godz. 11.00 w kościele parafialnym pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa we Florynce.

Źródło: Stacja7 / jh

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Jan Kaczkowski

Credo księdza Jana Kaczkowskiego

Miliony Polaków pokochały go za wyrozumiałość dla słabości drugiego człowieka, wierność sobie, błyskotliwe poczucie humoru i determinację w walce ze śmiertelną chorobą.

Jak wygląda relacja ks. Jana z Bogiem? Jakie wartości...

Skomentuj artykuł

[PILNE] Nie żyje młody ksiądz. Jego ciało znaleziono na plebanii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.