Sondaż: Polacy wolą tani wynajem od dopłat do kredytów hipotecznych

Sondaż: Polacy wolą tani wynajem od dopłat do kredytów hipotecznych
Zdjęcie ilustracyjne (Fot. pl.depositphotos.com)
PAP/dm

Jak wynika z sondażu United Surveys przeprowadzonego dla DGP i RMF FM, Polacy częściej deklarują poparcie dla inwestycji w rozwój mieszkań na tani wynajem (45 proc.) niż dla dopłat do rat kredytów mieszkaniowych (29 proc.).

Nie ma znaczenia opcja polityczna, choć więcej zwolenników rozwoju budownictwa społecznego jest wśród wyborców koalicji rządzącej.

DEON.PL POLECAW tej grupie 60 proc. ankietowanych wolałoby wparcie takich inwestycji. Z sondażu wynika, że zwolennikami rozwiązania kredytowego jest 18 proc. badanych. Po stronie opozycji trend jest podobny. 41 proc. wyborców Prawa i Sprawiedliwości oraz Konfederacji popiera rozwój budownictwa na wynajem. Z kolei 35 proc. wybrałoby dopłaty do rat kredytów mieszkaniowych.

Stosunkowo najwięcej zwolenników dopłat do kredytów można znaleźć w miastach średniej wielkości, a nie w największych metropoliach.

Sondaż United Surveys wykonano w dniach 19-20 kwietnia 2024 roku na ogólnopolskiej próbie 1000 pełnoletnich Polaków metodą telefonicznych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI) oraz ankiet udostępnianych za pomocą internetu (CAWI).

PAP/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Celina Woryna

Wenanty Katarzyniec – troskliwy opiekun naszej codzienności

Czcigodny Sługa Boży Wenanty Katarzyniec, dobry kaznodzieja i pobożny kapłan. Wierni znają go przede wszystkim jako orędownika w problemach finansowych, ale doświadczają jego opieki również w innych codziennych...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Sondaż: Polacy wolą tani wynajem od dopłat do kredytów hipotecznych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.