Stoltenberg: NATO będzie bronić każdego centymetra terytorium Polski

Stoltenberg: NATO będzie bronić każdego centymetra terytorium Polski
Fot. PAP/Leszek Szymański
PAP / tk

- NATO będzie bronić każdego centymetra terytorium Polski i całego terytorium Sojuszu Północnoatlantyckiego - zadeklarował sekretarz generalny Sojuszu Jens Stoltenberg po spotkaniu z prezydentem Polski Andrzejem Dudą.

- NATO będzie bronić każdego centymetra terytorium Polski i całego terytorium Sojuszu Północnoatlantyckiego - mówił Stoltenberg podczas wspólnej konferencji prasowej z Dudą.

Dziękował też polskiemu prezydentowi za zaproszenie do udziału w szczycie Bukaresztańskiej Dziewiątki, który odbędzie się w przyszłym tygodniu w Warszawie i w którym udział ma wziąć m.in. prezydent USA Joe Biden. - Szczyt ten wyśle mocny sygnał o jedności i zdecydowaniu Sojuszu - podkreślił Stoltenberg.

Sekretarz generalny NATO dziękował też polskiemu prezydentowi za środową dyskusję oraz za "ogromne wsparcie Polski na rzecz NATO".

Wkład Polski w NATO

- Polska wnosi ogromny wkład do Sojuszu Północnoatlantyckiego i odgrywa wiodącą rolę w wysiłkach na rzecz pomocy Ukrainie udzielając znaczącego wsparcia militarnego, pomocy humanitarnej, ekonomicznej, a także w zakresie szkolenia – powiedział szef NATO.

DEON.PL POLECA

- Niemal rok od brutalnej inwazji prezydent Putin nie pokazuje, aby przygotowywał się do pokoju. Wręcz przeciwnie: uruchamia nowe ofensywy, ostrzeliwuje cywilów, miasta, infrastrukturę krytyczną - mówił Stoltenberg.

- Putin musi zdać sobie sprawę z tego, że nie może wygrać. W tym celu musimy nadal szybko zapewniać Ukrainie broń i amunicję, której potrzebie do odbicia terytorium i przetrwania jako suwerenny naród - podkreślił Stoltenber.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Parafianowicz

Wojny, do których państwa wolą się nie przyznawać

Kim są osławione rosyjskie zielone ludziki i kto nimi dowodzi? Do czego posuwają się najemnicy walczący w Syrii, Libii i na wschodzie Ukrainy? Kto destabilizuje sytuację w...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Stoltenberg: NATO będzie bronić każdego centymetra terytorium Polski
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.